Spartaboy

Co se přesně děje v mozku při cvičení křížových cviků?

Křížové cviky slouží k propojení mozkových hemisfér. Zajímá mě podrobnější vysvětlení toho co se v mozku přitom přesně děje.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

"Daniel H. Pink popisuje v knize Úplně nová mysl svoji zkušenost, kdy se v rámci výzkumu podrobil zkoumání svého mozku na jednom z nejdokonalejších přístrojů na snímání magnetickou rezonancí (fMRI). Dostával různé úkoly (zazpívat, uhádnout hádanku, poslechnout si vtip, vyřešit rébus) a také mu ukazovali série fotografií lidských tváří, situací a výjevů vyvolávajících nejrůznější emoce.

Při testování měl možnost sledovat svůj mozek na obrazovce vně přístroje. Zadané úkoly vnímal jako velmi jednoduché a při testování nepociťoval nic výjimečného, na obrazovce se však odehrával živý spektákl.

Viděl svůj mozek, který se měnil jako meteorologická mapa podle toho, která část mozku byla zrovna aktivní."
https://psych­ologie.cz/cvi­ceni-pro-cely-mozek/

„Vizuální podobu mozku zná většina z nás. Dokonce si pamatujeme i bílou a šedou kůru mozkovou a to, že je mozek rozdělen brázdou. Shluk nervových vláken pak propojuje obě hemisféry. Jak ale funguje a jak pracují jednotlivé hemisféry, to už tak známé není“
https://monty­rich.cz/novin­ky/podnikani/3611-leva-a-prava-hemisfera-proc-trenovat-mozek-1-cast