Co se počítá do HDP?

Dobrý den, chci se zeptat, pokud bych dostala otázku, co vše se počítá do HDP..mohla bych odpovědět následně.
Že jde o celková peněžní hodnota statků a služeb vyrobených během určitého období na území daného státu, ať už tuzemskými občany či podniky nebo zahraničními subjekty.

Děkuji

Odpovědi
NemamSlov

osobní výdaje na spotřebu (statky dlouhodobého užití, statky krátkodobého užití, služby)
hrubé soukromé domácí investice (fixní investice firem, změny stavu zásob, fixní investice do bytové výstavby)
vládní výdaje na nákup statků a služeb
saldo obchodní bilance (hodnota vývozů – hodnota dovozů)
Agregátní výdaje = spotřeba © + hrubé investice (I) + veřejné výdaje (G) + čistý vývoz (NX)