Rokio

Co se obvykle prodávalo v hokynářství mimo potraviny?

Které další druhy zboží se prodávaly v tomto typu obchodu?

mimo – 4. p. x kromě 2. p.

Nejlepší odpověď
annas

Mohl jste mít odpověď hned.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-prodava-v-hokynarstvi

Nečetl jsre povídku Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku?
Nebo román U snědeného krámu? Byl natočený i stejnojmenný fil­m.

Neuvádím autory, vybavíte si je?

Ještě jsem si vzpomněla na Poplach v Kovářské uličce, film Zelená knížka, hokynář Bočan. Zde uvádím autora, možná jste s ní nesetkal. Autorem je Václav Řezáč.

Další odpovědi
Drap

Hokynářství byla živnost na výkup a následný prodej zemědělských přebytků. Z toho jasně vyplývá, že hokyně prodávaly a mohly prodávat převážně jídlo. Kromě mléčných výrobků, také vajíčka, živou drůbež, omezeně i maso. Kromě toho ovoce, ale i lesní plody, byliny, košíkářské zboží a podobně.

elkon

Podívej se na seriál F.L.Věk.