bolak

Co se obecně považuje věděckou/lékařskou obcí za původce rakoviny?

Mně to připadá, že za většinou rakovin stojí nadměrný zatěžování dané části těla, kterou pak rakovina postihne. Třeba klasika je rakovina plic, tu mají většinou silný kuřáci. Nebo Pomeje a Fišer, oba dva se živili v největší části dabingem a oba dva mají rakovinu hrtanu, nebo Lance Armstrong, kterej si v podstatě celej život seděl na vejcích, to přece nemůže bejt náhoda.

Nejlepší odpověď
annas

http://www.med­.muni.cz/centrum­prevence/infor­mace-pro-vas/rizika-nemoci/7-priciny-rakoviny.html

Centrum preventivní medicíny při ÚIstavu preventivního llékařství uvádí hlavní příčiny nádorů a jejich podíl na úmrtnosti na nádory

Na 1. místě jsou výživové faktory – 35%, kouření 30 %, málo pohybu a alkohol – každé 5 %, infekce 3 %

Podrobniosti najdete v odkazu.

Nedávno vložená otázka s odkazem na článek z Reflexu

„Za rakovinu může špatná nálada. Vše si člověk vyléčí sám, i poškozenou míchu,“ tvrdí lékař.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/shodnete-se-sdilite-tvrzeni-ze-za-rakovinu-muze-spatna-nalada

http://www.re­flex.cz/clanek/vi­deo/80905/za-rakovinu-muze-spatna-nalada-vse-si-clovek-vyleci-sam-i-poskozenou-michu-tvrdi-lekar.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu

Ale stále se tápe… vše souvisí s něčím, myslím si, že i stres se podílí na mnoha onemocněních. – většinou jde o jejich psychosomatické příčiny.

Další odpovědi
dr.luha

  1. viry
  2. nedostatek vit. B17
  3. chemie

Quimby

Normálně v těle většina buňek postupně odumírá a je nahrazována novýma( dělěním). Když buňka přestane fungovat, tak se sama zničí a tělo si ji pak zrecykluje, problém je pokud se tento cyklus poruší(poškozením DNA buňky, která život buňky řídí) a nefungující buňka se nepřestane dělit. V tu chvíli vzniká rakovina/nádor. Ne teda že by vždy stačila jedna buňka a je konec, ale i to se může stát.

Takže když se ptáš na původce rakoviny, tak se musíš ptát co poškozuje buňky. A to je skoro všechno včetně kyslíku( a to celkem dost) a přirozených látek. Jsou ale látky(=karcino­genní), u kterých je prokázáno, že buňky poškuzují tím „správným“ způsobem. Takže můžeš kouřit jak chceš a rakovinu nedostaneš, protože máš holt štěstí, na druhou stranu můžeš jíst zdravě a všechno a nebude ti to nic platné a rakovinu dostaneš. Můžeš jen snížit pravděpodobnost poškožení.

Ještě k léčbě, bohužel imunitní systém si s tím moc neporadí, protože jsou to přece naše buňky, ne žádný cizí vir/bakterie. Proto se chemoterapie/o­zařování zaměření na rakovinné buňky a pokusí se je zničit úplně, aby se přestaly množit a nádor tak zmizel. Výzkum se nyní také zaměřuje jak pomoci imunitnímu systému identifikovat rakovinné buňky a zlikvidovat je, což imunitní systém umí velmi dobře v případě virů/bakterií. Tím by se tělo dokázalo s rakovinou vypořádat stejně jako s klasickou nemocí.

zjentek

Nevím, jak nějaká obec, ale já za původce považuju narušenou rovnováhu a každej ví, co taková precizní rovnováha znamená- řveš po starý, máš po ptákách, neřveš po ní, máš po ptákách, nemáš starou- máš po ptákách…
nERVOZITA, STRES- RAKOVINA
Ponižování tvý osoby druhejma- rakovina
Samota- rakovina

Takže, podle mýho je potřeba se narovnat do dokonalý rovnováhy po všech směrech a to není tak easy, jak to viděj doktoři ;)

anonym

Překyselování organismu.

Lamalam

Nepoužívaný orgán zakrní, používaný postihne rakovina. Jak z toho ven?

marci1

To opravdu nevím. Nejsem odborník, ale myslím si, že stejně jako např u cukrovky, je jako hlavní příčina stres (mimo jiné). Pokud lidé nejsou v pohodě, chtějí toho moc stihnout, nemají čas se najíst, nebo naopak se přejídají, alespoň trochu se nehýbou (stačí třeba každodenní procházka), všude je hluk, spěch, nervozita, pak se nelze divit, že je takováto „moderní“ nemoc postihne, bohužel. Elimitovat stres, být v pohodě, mít smyl pro humor, rozumná pravidelná životospráva, stýkat se jen s lidmi, se kterými je nám dobře, to by takovouto „fuj“ mohlo eliminovat. 🙂

da ny

Cituji: ""Za rakovinu může špatná nálada. Vše si člověk vyléčí sám, i poškozenou míchu," tvrdí lékař." (viz. annas)
Těžká odpověď… ;(
Primárně jde o poškozenou, zmutovanou buňku, zanedbaný/neléčený zánět, psychika…
s přispěním dalších faktorů.
Co lékař, to jiný názor. Obecně se tzv. odborníci drží skeptického přístupu a názoru (klub Sysifos, kdy „vyvrhelové“ jsou odejiti/vyhnáni).
Dalšími faktory, které přispívají (ne vždy vyvolávají) k onko onemocnění je životní prostředí, styl,životospráva (nedostatek vitamínů a prvků) někdy alkohol a kouření, karcinogenní látky.. Někdy genetika (prsa), jindy viry .....
Alkohol v některých případech paradoxně oddaluje a mírní projev onemocnění. Pro snadnější představu jakoby „zakonzervuje“ na nějaký čas......
Většina pacientů má deficit Zn a některých dalších živin a vysokou hladinu HCY..
(tu lze úspěšně, kontrolovaně, preventivně a jednoduše snižovat. Mně to dělá hematolog, lékař v jiném oboru může pochybovat…)
S tím se však ztotožňují jen někteří odborníci (jednotlivci)

lota

Za mě obecně: současný životní styl, tzn. stres, orientace na výkon/peníze/čísla, znečištěné životní prostředí, nezdravý jídelníček, málo pohybu… Jinak myslím, že všechno jsou to jen dohady, studie jsou snad na všechno, jednou za rakovinu můžou tuky, pak lepek, pak zas něco jiné. Naposled jsem registrovala, že za to můžou cukry:„Sladké nápoje mají spojení i s nádorovými onemocněními, dnou nebo revmatoidní artritidou.“ (viz zdroj) Asi bude něco na tom nadměrném zatěžování, nic se nemá přehánět, ani s tuky, cukry, pohybem, nepohybem, stresem…

Zdroj: https://www.blen­dea.cz/domaci-limonady-recept/

bolak

´: takže žádej citronek..

bolak

zjentek: třeba Hoštice (u Volyně), ty by mohly bejt považovaný za původce rakoviny, alespoň co se týče české filmové tvorby..

zjentek

Jo, trošku jo.. ;)