autacek

Co se myslí zlatým dnem?

Nejlepší odpověď
led

vedecký význam… snáď v jazykovej oblasti
Kedysi platilo… Remeslo má zlaté dno, rpoctivou prácou si viete zarobiť veľké peniaze
Dnes platí – Zlaté dno je pristávacia dráha pre zlatý padák po skončení lukratívnej funkcie 🙂

Další odpovědi
annas

Každý si může myslet něco jiného. Já vycházím z původního významu.

Jde o přenesený význam slov zlato = něco cenného, když mám zlato, jsem bohatý.

Dno -= spodní část nádoby. Pokud se dostanu na dno, znamená to, že je nádoba prázdná, nemám nic.

Když má nádoba zlaté dno, přeneseně znamená, že moje řemeslo bylo výnosné.

Zlaté dno tedy platilo staletí v souvislost s řemeslem. Myslím si, že dnes to ve spojitosti s řemeslem už tolik neplatí.

Důvody – ustupuje rukodělná práce, je nahrazovaná novými technologiemi. Za další – není v módě pracovat rukama, tedy ušpinit si je.

Je to vidět i na školách, že o řemesla není zájem.
--

Dnes jsou zlatým dnem spíš aktivity, často „na hraně“, při nichž není třeba umět „pracovat rukama“, mít šikovné ruce, ale víc přemýšlet jak snadno vydělatm, dostat se do čela firmy.. Když to později nevyjde, odejít se „zlatým padákem“ a být za vodou.

ivzez

Zlaté dno. (–: