marci1

Co se myslí při nerozporuplném-dohodnutém rozvodu tím, že je tam podmínka, že spolu manželé 6 měsíců nežijí ?

Radím přítelkyni dobře, že nezáleží na tom, jestli spolu bydlí ve stejném bytě, nebo každý jinde, ale rozhoduje to, že spolu nehospodaří, nežijí intimně apod. ? Že mohou žít spolu v jednom bytě ? Chtěla bych si být 100% jistá, že radím správně. Rozvod řeší v pohodě a chtějí, aby proběhl co nejrychleji. Děkuji za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Ve všem se dohodli, na majetkovém vypořádání, péči o nezletilé dítě. Byt přenechá muž ženě, odstěhuje se z bytu. Manželství trvá 16 let.Myslím si, že rozvod by mohl proběhnout docela rychle. 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

…„spolu manželé 6 měsíců nežijí“…
Ne vždy je možné, aby se jeden z manželů odstěhoval (prostě nemusí mít kam)…
😉
Takže – nežijí spolu intimně, nemají společné hospodaření (každý si nakupuje ´pro sebe´), netráví společně volný čas…
Bez problému (pro rozvod) ale mohou žít v jednom bytě.
___
…„rozvod by mohl proběhnout docela rychle“…
Já se s manželkou dohodl na ´majetku a dětech´, písemně (příloha k žádosti o rozvod) a během půlhodinky u soudu se stala bývalou manželkou, od podání žádosti po soud uběhly asi 2 měsíce.

Další odpovědi
Drap

Záleží na posouzení konkrétního soudu

marci1

Omlouvám se za termín rozvodu, má být „nesporný“. 🙂

marci1

Jelikož jsem již neměla palce pro „gecco“, nechtě jsem odpovědi zavřela ( i když bych ho poté nominovala ). Odpovězte prosím do diskuse. Díky. 🙂

da ny

Momentálně řešila kamarádka. Měla to štěstí, že se manžel na její žádost přestěhoval do pronajaté garsoniéry.
Šlo to rychle a bez problémů.
Využila právnické pomoci z internetu asi za 100 – 200 Kč, obdržela cenné rady a vzory tiskopisů s návodem.
Nejprve se řeší děti: svěření do péče, výživné, styk s dětmi a další příspěvky (kroužky, spoření apod.), vše podáno v písemné verzi, potvrzeno ústně během řízení.
Před Vánecema „dostala“ dceru do péče 😁, na místě se zvdali (podpis( odvolání, rozsudek nabyl ihned právní moc.
Dospělý syn – student se dohodl s otcem sám, zmíněna finanční částka je též v „rozsudku“ až u soudu).
Nyní se bude samostatně řešit rozvod manželů, majetkové vypořádání – též dohodou.

da ny

Šlo to relativně rychle, do 14 dní pozvánka.
Dalších 14 dní měly účetní na potvrzení příjmů obou rodičů, které si soud i u této bezproblémové dohody vyžádal.
(otec byl pokárán :), v dohodě nepřiznal barvu, ubral si 5tisíc hrubého příjmu a všechny diety…).

marci1

„dany“ díky za odpověď, každá zkušenost dobrá. 🙂

da ny

😉
Kamarádka „Ušetřila“ asi 10 000 Kč za právní službu (rozvod na klíč).
S rozvodovou částí = majetkem vypomáhá příbuzný právník (100km vzdálenost), zatím ve fázi příprav…

Někdy je lépe zaplatit právníka, aby byly splněny všechny náležitosti, které soudní dohoda = jednání vyžaduje. Udajně se může přihodit to, že se kvůli nevyhovujícím drobnostem/opo­menutím vše zbytečně protahuje…

gecco

😉

marci1

Díky, ještě že takové starosti nemám. 🙂

gecco

Já už taky ne… 😉