Durchlon

Co se mohlo stát tabletu při pádu na zem?

Dnes mi při úklidu spadnul tablet, který byl připojený na nabíječku. Koncovka nabíječky se rozlomila a nefunguje. Když jsem zkusil připojit jinou nabíječku, tak se tablet nabíjí výrazně pomaleji i mi píše upozornění, že se nabíjí pomalu. Předpokládám, že asi vylomil kontakt Umicro USB. Nemáte někdo bližší představu, co by s tím mohlo být, příp jak náročná by mohla být oprava? Jen dodám, že fleška lze normálně připojit a funguje a náhradní nabíječka, kterou jsem použil má taky 2A. Děkuju moc za rady.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Vzhledem k tomu, co píšeš (nabíjení jde jinou nabíječkou, fleška funguje), tak máš velkou kliku a v USB mikro se kontakt nepřerušil.
Pokud by k tomuto došlo, oprava (výměna zásuvky USB mikro v tabletu) je skoro nemožná.
Druhá nabíječka nemusí mít shodné parametry a může nabíjet pomaleji. Rovněž, jak píše i Arne1, má na nabíjení podstatný vliv i délka a průřez vodičů kabelu od nabíječky k tabletu.
Vyzkoušej jinou nabíječku, jiný kablík (pokud je od nabíječky samostatný kablík napojení USB- USB mikro).
Je možno i na původní nabíječku napojit nový kablík s dobrou koncovkou, což není nic složitého a pak uvidíš.
Jinak, pro možnost kontroly nabíjení (nabíječky), existuje tzv. USB detector (Charger Doctor), přes který je možno zapojit nabíjení a ten ukazuje digitálně aktuální napětí i nabíjecí proud při nabíjení.
Dá se sehnat na Aukru za 45,– Kč. Je tam možno koupit i levné nabíječky a USB kablíky.
Odkaz:
https://aukro­.cz/digitalni-usb-tester-voltmetr-ampermetr-6917659986

Další odpovědi
Arne1

A dříve to s tou aktuální nabíječkou nabíjelo rychle ? Někdy, i když je na nabíječce psána možnost velkého proudu, se nabíječka se zařízením nedohodne a pak se nabíjí pomalu. Kupříkladu můj mobil má na powerbance raději 0.5 A port místo 1 A. Taky záleží na tom, jakým kabelem se k té nabíječce připojuješ – dlouhý tenký kabel může její vlastnosti úplně degradovat a zase by to spadlo na pomalé nabíjení.

Elli1706

Myslím, že sám s tím nic nezmůžeš, na tvém místě bych zašla do obchodu(servisu) s elektronikou, tam ti poradí a případně tablet opraví.