Lukas27

Co se mohlo stát se stropním LED světlem v koupelně, pokud přestalo svítit?

Když zapnu světlo tak jen slabě bliká, jakmile ho vypnu, tak pořád bliká a po chvíli zhasne. Nechápu co to je

Nejlepší odpověď
Kepler

Ani LED zdroje nemají neomezenou životnost a tak řekne občas nazdar. Mně ale odcházely LED „žárovky“ už po půl roce a jak se později ukázalo, nebyla v pořádku rozvodná síť v bytě. Třetí možnost je, že to svítidlo není určené do vlhkého prostředí.

Další odpovědi
aliendrone

To je snadné, je to ROZBITÉ. ;) :D :D
Ale vážně, taková LED je HROZNÁ POTVORA, šla by komentovat celými stohy popsaného papíru. Jsou tací, kteří při shlédnutí LED jsou jí zcela uchváceni a mají velkou touhu si s ní zahrávat. Čehož pak nesmírně litují, jenže pozdě bycha honiti, že? (POKUD to vůbec PŘEŽIJÍ!) ;) :D :D

V zásadě odchází buď jedna řady LEDek(ječ jich tam vícero a jsou idiotsky zapojeny v SÉRII. ale spíš jde o vyčůraný ÚMYSL) nebo odejde kondenzátor ve zdroji. Tohle jsou nejčastější poruchy, které je relativně snadné a levné opravit (pokud nejsi „obouručně levý“).

elkon

Je to elektronika, proto je náchylnější na poruchy, oproti žárovkovému svítidlu. Také může být nevhodné svítidlo do toho prostředí.

Dochy

Hele, je to rozbitý, smiř se s tím.
Podle toho co popisuješ je to s velkou mírou pravděpodobnosti záležitost vnitřní elektroniky. Vzhledem k tomu, že ta svítidla jsou a) nerozebíratelná, b) levnější než hodina práce schopného elektronika, je pokus o diagnózu a opravu ekonomický nesmysl.

led

Všetko má svoj začiatok a svoj koniec, platí to aj na elektroniku.
Podľa popisu to vyzerá na ukončení pracovnej kariéry LED a jej konečný odchod zo Sveta ľudí. (ako by „nevinne“ povedal aliendrone)

Sú 4 základné možnosti:
1 – nestabilné elektrické napätie /zriedkavé
2 – nedostatočný/u­voľnený kontakt v niektorom spoji od zdroja po elektroniku LED, najčastejšie vo vypínači
3 – v prípade LED 12/24V pozrite na výstupné napätie transformátora
4 – oslabená elektronika v konštrukcii LED /vzhľadom na cenu a konštrukciu sa neopravuje – vymeňte za novú.

Arne1

Je to polámané. Jdi koupit novou žárovku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Dochy>>> Krycí „bambule“ u LED žárovky je véce či méně mizerně vlepená. 2 ploché šroubováčky s odlamovacím nožíkem a s trochou šikovnosti a praxe > za méně než minutu ji máš dole.

„Diagnostikovat“ odpálenou LEDku můžeš zrakem (spolehlivě ji mezi ostatními rozeznáš), ty 2–4 kondíky proměříš/vyměníš také celkem snadno bez HLUBOKÉ znalosti elektroniky.
Většině to „zkejsne“ na tom, že nemají pájecí pastu (LEDky jsou pájeny SMD, což s obyč. drátem cínu a pájkou jde blbě, dojde ke zničení nové LEDky při pokusu o náhradu)

Jde jen o volbu – věnuješ tomu 15min času nebo místo toho budeš koukat na utkání, kde kapříci připlouvají a odplouvají dle libosti sázkových kanceláří? A pokud někoho BAVÍ se ve věcech „vrtat“… ;) :D :D

Dochy

Ale jo, pokud jde o zábavu, ať se vrtá 🙂 Pokud si dobře vzpomínám na historii Lukase, tak by to mohl mít i jako rozcvičku do školy 😉
Podle popisu ale nebude spálená jedna LED, ale opravdu v háji něco v předřadníku. Ale dokud se to nerozebere tak bez záruky.

led

Keď to po zásahu aliendrona nepôjde už opraviť, vinník sa nájde:
LED (rozumej LED žiarovka s LEDdiodami ) je pozitívna na „Covid 19“