jana.odpoved

Co se mi muze stat, kdyz nezaplatim za provedenou sluzbu?

Mela jsem doma hodinoveho manzela a cekala jsem na nej 3 hodiny, jednou uz to zrusil uplne. Prace OK, ale nechci mu to zaplatit.

Nejlepší odpověď
Rokio

Budeš mít dluh a později na tabe může být uvalena exekuce. Ta ti zabaví majetek.

Další odpovědi
Hlada

Jestli vás podnikatel prokazatelně vyzval k zaplacení, podá k soudu návrh na vydání platebního rozkazu. Ten můžete zaplatit spolu se soudním poplatkem navýšeným o palmáre nebo proti němu můžete ve lhůtě 15 dnů podat odpor. V tom případě soud nařídí jenání. Dost těžko byste asi mohla nezaplacení obhájit. Rozsudek by se po nabytí právní moci stal exekučním titulem. Pak byste mohla rozšiřovat rozhořčené zprávy o tom, kterak z původní tisícikoruny máte zaplatit 50× víc.

led

Pokiaľ práca bola vykonaná a vy ste ju prevzali, ste povinná za ňu zaplatiť v zmysle dohody, zmluvy. Nezaplatenie objednanej a prevzatej práce je trestné. Pozor, ak budete naťahovať čas zaplatenia za vykonanú prácu môžu vám penalizácie narásť do veľkých súm a súdnu žalobu.
Pokiaľ bol nedochvilný, mali ste zrušiť objednávku, zmluvu a nie pokračovať v objednaných prácach.

Pepa25

Pokud jste s ním nesjednala slevu za pozdní dodání, tak mu samozřejmě musíte zaplatit, co si vyúčtuje, jiank to na vás může vymáhat.

paul1

Bylo by lepší zaplatit, aspoň minimální částku, aby to nebylo žalovatelné. Procento požadované částky si je třeba stanovit podle ztrát na vlastním výdělku a pod. (odpočítat 3 hodiny ztráta času a také ten promenškaný den.).

nyjono

Když je práce OK, i když se zpožděním, není správné neplatit vůbec.
Požaduj slevu.

Kazatel

Pravděpodobně se na vymáhání pohledávky zhotovitel vykašle, neb úspěch takového případného vymáhaní je značně ovlivněn unesením důkazního břemene, tedy existence objednávky, předávacího protokolu o zhotovení, atd., atd.

Fér by však bylo nedélat mrtvého brouka a domluvit se například na slevě z ceny a za poskytnuté služby řádně zaplatit.

plebs

Madam a můžeme vyloudit proč nechci zaplatit.

Hlada

led: Bohužel v ČR není nezaplacení čehokoli trestným činem. Dokonce je u nás naprosto legální udělat několikamiliónové dluhy, nic nezaplatit a požádat o oddlužení.

led

Hlada, ano, pri miliónových dlhoch nezaplatenie týchto dlhov a požiadať štát o oddĺženie je otázkou „profesnej cti“. Ten, kto viac takto ukradne, je obdivovanejší.
ale skúste nezaplatiť jeden lístok na MHD a máte na krku exekútora.