HZK

Co se měří indukovaným napětím při 100Hz na distribučním transformátoru?

Přiloží se svorky na fáze sekundárního vinutí (a,b,c), trafo se uzemní na jeho zemnícím kolíku
a při 100Hz se postupně zvyšuje napětí na 462V, které se udržuje po dobu 60s.
Co se tím ale zjišťuje?
Měření se takto provádí na zkušebnách VN.

Odpovědi
Edison

A co se při tom kde měří? Teoreticky to vypadá na zkoušku izolační pevnosti, ale na to mi to napětí přijde doooost malý.

Edison

To napětí se přikládá normálně na vinutí??? To by mohl bejt ještě spíš test na mezizávitové zkraty.

HZK

Měří se tím závitové zkraty, ale proč právě 462 V při 100Hz (na trafech 35 nebo 22 kV / 400V)