hi.doggie

Co se dvěma podepsanými prohlášeními poplatníka daně na stejné období?

V lednu minulého roku jsem u DPP podepsal prohlášení poplatníka daně, s tím že jsem měl za to, že jsem to podškrtl pouze na ten měsíc. Zjistil jsem však, že to mám podepsané na celý rok 2017. Jak přesně postupovat v případě, že jsem od února nastoupil do nové práce (DPČ) a tam na celý rok podepsal prohlášení také. Připomínám, že příjem z DPP jsem měl pouze v lednu (do 5ti tisíc, ale smlouva na celý rok) a z DPČ únor-prosinec.

Takže roční zúčtování mi může s doložením povrzení o zdanitelných příjmech (z toho ledna) zajistit zaměstnavatel?

Děkuji

Odpovědi
autacek

Pokud nedošlo k neoprávněnému uplatnění odčitatelné položky v jednom měsíci vícekrát, tak to nemá smysl řešit. Pozor jen na případné roční zúčtování, aby v něm byly všechny příjmy.

JájsemRaibek

Nevím co na to FÚ, ale domnívám se, že nic. Nicméně bych si nechal udělat u posledního zaměstnavatele roční zúčtování a tam se ty dvě odčitatelné položky srovnají.
V jednom jsi měl slevu a v druhém taky, takže se mohlo stát, že v tom druhém jsi mohl „okrást“ na daních o 15% z odčitatelné položky, což je cca (2070) o 315,–Kč. Pokud jsi neuplatňoval v daném měsíci ještě další slevu.

ivzez

Roční zúčtování daně z příjmu (RZD) Vám provede poslední
zaměstnavatel z roku 2017, pokud mu do 15. února doručíte
potvrzení od předchozích zaměstnavatelů a písemnou žádost
o provedení RZD.

hi.doggie

Takže roční zúčtování mi může s doložením povrzení o zdanitelných příjmech (z toho ledna) zajistit zaměstnavatel?

autacek

ne, udělá vám to až ten poslední, kterému předložíte potvrzení od toho předchozího

https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/rocni-zuctovani-dane-%E2%80%93-povinnosti-zamestnavatele/