hanny 2

Co se dnes vaří u vás k obědu? Pečete někdo svatomartinskou­ husu?

Já ano, už od 4 hodin ráno – tzv.pomalým pečením.Už je skoro hotová, jen propéct kůži do křupava.
K tomu červené zelí a karlovarský knedlík.
A jak jste na tom vy?

Přeji vám všem dobrou chuť k nedělnímu obědu a příjemnou poobědovou siestu!

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, husa neni. Peče se srnčí, bude svíčková.

Další odpovědi
dudu

Máme návštěvu, takže se servírují vepřové závitky, kulatozrnná rýže a jablkový kompot. Martina u nás budeme vítat až za týden – přijede na bílém koni a se svým doprovodem projde celé město. Součástí oslav je bohatý kulturní program, obžerství a závěrečný ohňostroj.

gecco

Peču vepřová žebra, podávat je budu s chlebem, hořčicí a křenem…
😉
_____________­________
Děkuji, zejména siestit si budu s chutí…
😉

anonym

Tak husu zrovna ne, ale je u nás generální zkouška štědrovečerní večeře a to je smažené kapří podkovy, sice bez br. salátu, jen s kaší.

P.S. Už vidím ty pitomé poznámky od nejmenovaného pitomce.

briketka10

Bude prošpikované srdce k němu bramborová
kaše se syrovou cibulkou s okurkou, jako příloha :))

Husu bych si dala, ale sama bych ji nesnědla.
To se máte celá rodinka 😁

Lamalam

Dnes nevařím, vařila jsem včera – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-jste-naposledy-pouzili-veprovy-bucek-k-vareni-peceni-smazeni-vareni-a-co-z-toho-vzniklo. Udělala jsem toho hodně, tak jim to dneska ohřeju.

K husičce přeji „Dobré chutnání.“

iceT

Dnešní oběd byl i včera – bramoráčky s pikantní masovou směsí.

anonym

Moje trouba pekla kuřecí stehna.Měl jsem jen s chlebem.
Svatomartinská husa se peče tzv.pomalým až 13hodin.
http://hobby.id­nes.cz/svatomar­tinska-husa-krok-za-krokem-pece-se-sama-bez-kontroly-13-hodin-1gi-/hobby-domov.aspx?c=A101108­_145649_hobby-domov_bma
P.S. Už vidím ty pitomé poznámky od nejmenovaného pitomce.

quentos

U nás byla sekaná s kaší.
Svatomartinskou husu jsme nikdy nutně mít nemuseli, ale mám s ní spojenou vtipnou příhodu. Loni se kolem 11.11. konalo mistrovství republiky ve scrabblu a hráč, který se na něj tehdy již podruhé za sebou probojoval, si dal po prvním hracím dni k večeři právě svatomartinskou husu. Už nevím, co jsem si dal já, ale bylo to výborné a bylo toho tolik, že jsem měl co dělat, abych snědl polovinu, druhou jsem nechal. Onen nováček, bojuje s husou, se na mě zakřenil: „Máš slabou vůli – já už nemůžu od poloviny, ale přece jim to tu za ty prachy nenechám.“
Věřte nebo ne, všechno to nakonec snědl – ovšem na mistrovství pak skončil poslední…

da ny

Dojídali jsme bramboračku a roštěnou s knedlem ;)
Husa se u nás již léta nepeče, rodina má raději kuře a kachnu.

Lamalam

dudu > v tomhle vedru je mi Martina i jeho bílého koně docela líto.

dudu

Průvod bude až příští týden a to mají být teploty kolem deseti stupňů, polojasno. A pokud jde o Martina, spíše bývají obavy, aby příliš unaven vítáním, nespadl náhodou s koně.

anonym

Husa by neměla chybět na svátečním svatomartinském stole (tzv. „svatomartinská husa“ – neboť byla připravována v den svátku sv. Martina).

hanny 2

Jugare – 13 hodin se peče husa tak 4 kilová.Já jsem měla jen 2 kg. Koupila jsem 3.400g a po vyndání drůbků a ořezání části sádla zbyla jen dvoukilová. Ale nám to stačilo.

anonym

Tak to jo,já myslel,že je husa velká,jako bejvávaly u mne na dvorku.
A neměla by se péct až toho 11.11?

anonym

A teď ji máš doma v posteli.

hanny 2

To ano,jenže přes týden nevařím,chodíme do práce a všichni mají jídlo tam.