quentos

Co se dělo v posledních několika dnech s Facebookem?

Mohl jsem se na něj dostat jedině prostřednictvím speciálního prohlížeče (Tor Browser), který však anonymizuje uživatele na síti, takže FB měl dojem, že se zřejmě přihlašuju odněkud z černé díry ve vesmíru, a požadoval při každém přihlášení z bezpečnostních důvodů ověřit mou identitu. Což byl pěknej vopruz.
Teprve nyní se to po více než týdnu uklidnilo a mohu se zase hlásit z „klasických“ prohlížečů. Neví někdo, co se dělo?

Odpovědi
Tw!st

To byl nejspíše nějaký problém s tvojí IP adresou, když z tvojí tě nechce přihlásit a z jiné kterou ti přidělil TOR ano. To proč chce při každém přihlášení z TORu ověření, je protože TOR vždy maže cookies které uchovávají informace o tvých přihlášení.

briketka10

To nevím mě fungoval normálně.
Přihlašuju se přes Google.

anonym

když říkáš že ti to fungovalo jen v Tor Browseru znamená to že si zkoušel chrome, firefox i třeba operu a ani v jednom z nich to nefungovalo ? Co to přesně hlásilo, načítal stránku donekonečna nebo jinou chybu ? (viz asi diskuse)

Jde o to že problém mohl souviset s konkrétním prohlížečem (a stačilo třeba jen resetovat jeho profil) nebo s tvou ip adresou a filtrací na straně ISP kterou jakékoliv VPN (včetně TORU samozřejmě efektivně obchází)