Putin

Co se dělá s paradoxy?

Nevím jak si to vyložit. Je to jako problém, že se to snaží vědci vyřešit, nebo je to daný zákon? Pracují a zkoumají vědci nějak paradoxy vůbec?
Doplňuji:
Jako příklad uvedu Časový paradox. V podstatě se neví co se stane, pokud by bylo něco takového možné. Je to tedy uzavřené? Nebo se stále zkoumá co by se stalo, kdyby to doopravdy bylo možné?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Uzavřené to ještě není. Teoretická fyzika se různými praradoxy stále zabývá.

Další odpovědi
arygnoc

paradox je tvrdenie, ktoré zdanlivo vyvracia poznané – existuje to, i keď by to exitovať nemalo – či ako jav alebo raálny predmet (chrúst by podľa všetkých fyzikálnych zákonov nemal lietať – ale chrúst to nevie a preto lieta).

paradox je poznatok, že (najčatejšie) nejaký jav nevieme (zatiaľ) vysvetliť, preto sa nám javí ako paradox (=nezmysel), je to jav čakkajúci na vysvetlenie.

v logike je význam slova paradox (antinomia) troška iný – tam sa jedná o postavenie dvoch tvrdení samo o sebe správnych – kým nie sú konfrontované, kedy sa navzájom vylučujú.

;-Q

setapouch

Nerozumím otázce. Jaké paradoxy, můžeš uvést konkrétní příklad?

JájsemRaibek

Podle mě se na tom neustále pracuje a nejedná se jen o jeden paradox
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­radox_%28rozces­tn%C3%ADk%29
Doplňuji:
A u toho časového se ví-resp. tuší, jelikož jedna z variant je, že nemůžeš změnit minulost, abys ovlivnil budoucnost. Příklad zabít se, protože přicházíš z budoucnosti a pokud by ses v minulosti zabil, nemohl bys přijít.

ten který je

Při cestování časem?Není co zkoumat.Při cestování časem do minulosti by si popřel sám svoji existenci.Dle mého je to uzavřené.