Marta88

Co se děje v hlavě ženy po rozchodu, o kterém rozhodla ona?

Když 2 týdny nejste s přítelkyní (nyní už bývalá přítelkyně) a teď pár dní (nemyslím dva týdny) o mě nic neví… je jí to jedno, nebo ji to dloube v hlavě, co se se mnou děje, jak žiju? Měli jsme x rozchodů a tenhle vypadá asi finálně, hlavně mi nadhodila, že někoho má, tak nevím, jestli lže, anebo je to tak.

Co se děje po rozchodu v ženské hlavě, když o chlapovi nemá žádné informace (kromě Facebooku, kde už neuvádím žádné informace)?

(Neřešte můj profil, chyba v Matrixu, díky).

Odpovědi
Kelt

Člověk, ať muž nebo žena, který se s někým rozešel se na první pohled vůbec neliší od člověka, který žije v harmonickém stavu, nebo je sám. Pokud je zdravý, chodí, jí a spí a vykonává potřebné činnosti, tedy je normální. To, že se s někým rozešel se projeví v tom, že dotyčný má nějaké zkušenosti, vzpomínky, reference na minulý vztah, ale neznamená, že se tím musí zabývat. V případě potřeby, někdo mu to připomene, nebo dotyčná zavolá, se objeví určitá reakce, která bude záviset na tom, jak na něj rozchod zapůsobil. Může to být agrese, apatie, smutek a podobně. My nemůžeme vidět do hlavy daného člověka. Může to být pocit úlevy, vlastní síly, rozhodnosti. Nejlepší možnost je zeptat se přímo té dané osoby.

Drap

U každé to bude něco jiného. U této konkrétní to bude zřejmě klid a úleva že už to skončilo.

zjentek

Budeš se divit, ale v podobný hlavě se převážně neděje vůbec nic. Na druhou stranu nechtěj ani domýšlet, co všechno se jí nyní děje v orgánu, přímo zodpovědném za její rozhodnutí a jeho závěr.

DoTazatel

Asi záleží na rozchodu (jaký byl) a, co ona ještě cítí, jaké má pocity. No a podle toho se bude chovat. Možná už se posunula dál (o to většině lidí po rozchodě jde). To vše pak záleží individuálně. Často prý ti, kteří se rozešli se pak snaží něco zjistit o své/m ex (od přátel, od známých, sledují ji/ho na soc. sítích).

Jak říkám, nemůžeme to vědět. Závisí to na konkrétní situaci, osobě, historii (vztahu, jeho délce a jeho průběhu)…

ivzez

Mě by zase zajímalo, co se děje v hlavě muže,
s nímž se rozešla partnerka, které nevěřil/nevěří.

Proč předpokládáte, že by Vám měla lhát?

A jestli jste jí svou nedůvěru dával najevo tak, jak jste ji projevil zde,
nedivte se, že iniciovala rozchod. Vztah, v němž si partneři nedůvěřují,
nebo v němž i jen jeden nedůvěřuje druhému, nemá šanci vydržet.