bolak

Co se děje s věcma který si někdo zapomene ve vlaku?

Jaké je jejich další putování?
Doplňuji:
Čili když jsem něco ztratil v roce 1998, tak i kdyby to náhodou našla nějaká českodrážní kosmetička podlahových krytin a odevzdala to na nádraží někomu kompetentnímu, tak už se to po těch letech asi nenajde, co?

Nejlepší odpověď
anonym

V Česku?

  1. věc si přivlastní nálezce
  2. věc vyhodí úklidová služba
  3. věc putuje na Ztráty a nálezy Magistrátu hl.m. Prahy (nebo dle konečné stanice vlaku)

Doplňuji:
Tak po „těch letech“ už určitě ne – dříve ČD (dneska Magistrát) pořádal občasné burzy nalezených věcí – jinak by jim nestačily haly nákladového nádraží Žižkov…
😉

Další odpovědi
NikkiHeat

co se s nima děje?

  1. prohledá ji nálezce (prý hledá doklady ale jde mu o prachy)
  2. prohledá ji průvodčí ( prý hledá jízdenku ale jde mu o prachy)
  3. prohledají ji na ztratech a nálezech (hledají prachy)

Nalezený majitel dostane dvě kožené uši.

Lamalam

Myslíš, že to na nadráží skladujou 16 let?

Hamon

Jestli to bylo dulezite, vynalezni stroj casu a vrat se do prislusneho obdobi.

led

1 – statočný cestujúci, či iný poctivý nálezca odovzdá svoj nález (zubnú protézu, dáždnik, okuliare – t.j. veci, ktoré nemôže využiť pre vlastnú potrebu)) sprievodcovi vo vlaku, prípadne na stanici do strát a nálezov. Po zákonom stanovenom čase sa všetky tieto zbytočnosti prevezú na vopred (svojim priateľom najprv) oznámenú dražbu, kde sa následne vydražia: napr. motorka za 200.-Kč, viazanička dáždnikov za 5.-, knihy 1kg za 2.- a podobne.
Čo sa neodovzdá majiteľovi, alebo nevydraží, sa väčšinou likviduje iným spôsobom

Reezo

Logicky když ztratíš něco tak je to ztracené dokud to někdo nenajde 🙂

Vše je to o tom člověku a jeho morálce a nedá se přesně určit možná budoucnost tvé pěněženky jelikož NikkiHeat pouze hádá co se asi tak mohlo stát. Klidně mohla někam zapadnout a jezdí do dnes 🙂