Boy 13

Co se děje, když se do nás opře vítr?

Může vítr sám o sobě štípat? Třeba když je vichřice a teď se do nás opře vítr o rychlosti 70km/h a štípe nás to pod okem, tak je to ten samotný vítr, co štípe? Nebo když to štípe tak jsou to smítka? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Mže to být obé.

Další odpovědi
Alesh

Samotný vítr podle mě neštípe, protože působí v podstatě rovnoměrně na povrch těla a to i v případě nárazů větru. Zkrátka v daný okamžik z té strany větru na ten povrch těla zapůsobí jakási „plachta větru“. To co štípe v tom větru, to budou „miniaturní střely“ dopadající na povrch těla, jako jsou prach, písek, kousky ledu (vločky) apod.

Dochy

Samotný vítr asi spíš ne, to by byl asi ten bordel co nese, ale pokud je i mrazivý, pak ano. Mráz můžeš cítit jako štípání a vítr jeho účinky může výrazně podpořit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

Alesh_Dochy.
Dobře, děkuji Vám. A jak říkáte, že to štípe ten prach nebo černá smítka, tak když ta v takovéhle rychlosti ,,dosedne" pod oko a štípne, tak neudělá to jivzu nebo škrábanec při tom ,,dosednutí"? Děkuji.

Dochy

Co máš pořád s těma jizvama. Chlap má být větrem ošlehán a ne manekýn s alabastrovou tvářičkou.
Jinak ne, snítko prachu Ti jizvu určitě neudělá pokud nemá velikost loveckého nože (nebo alespoň rybičky)

paul1

Někde jsem četl: chlap má být ošlehán vlastnímu větry.

Boy 13

Dobře, děkuju. Nebyla velká, ta černá snítka, ale bylo jich asi 10 pod pravym okem..