dust8

Co se děje dále s nebezpečným odpadem po tom, co je odvezen z vyhrazeného kontejneru, kam jej lidi v daný den nakupí?

Kam jej vozí? Kdo s ním pracuje? To někdo třeba přebírá rozbitý eternit a přitom si dává pozor či má ochranu proti azbestu atd? Co se s tím odpadem např. azbestem nadále dělá?

Nejlepší odpověď
Drap

Azbest se zaskládkuje , ostatní se většinou pálí.

Další odpovědi
Kepler

Existuje řada firem, která se likvidací nebezpečných odpadů věnuje. Běžný občan, by se k němu neměl dostat. Vím, že praxe může být jiná a když se někdo přehrabuje v eternitu a azbestu, je to jeho riziko. Já to stejně tak černě nevidím, kdysi se eternitem pokrývaly střechy většiny domků a na úmrtnosti pokrývačů se to myslím nijak neprojevilo.