petrah5

Co se dá zjistit z normálního odběru krve?

když jdu na odběr krve k obvodní doktorce

Nejlepší odpověď
annas

To, co potřebuje vědětd lékařka v souvislosti s problémy, klteré můžete mít. Možná jde o běžnou biochemii, nebo o něco jiného.

"Pomocí takového laboratorního rozboru se běžně zjišťuje přítomnost:

Sodíku – vysoké množství sodíku v krvi naznačuje dehydrataci organismu, ideální hodnoty 132–145 mmol/l
Draslíku – umožňuje sledovat poruchy metabolismu, ideální hodnoty 3,8 – 5,2 mmol/l
Vápníku – 2,1–2,6 mmol/l
Chloridu – 97–108 mmol/l
Krevního cukru – informuje o metabolizmu cukrů, vysoká hodnota je standardním projevem diabetu, optimální hodnota 3,3 až 6,1 mmol/l
Močoviny
Kreatinu
Enzymů
A dalších,", jak se dočtete v odkazu.

http://www.spek­trumzdravi.cz/do­bry-kontakt/rozbory-krve-co-vse-odhali-a-jake-jsou-idealni-hodnoty

Další odpovědi
mosoj

Všechno, pokud správně zadáš požadavky. Otázkou je co to je „normální“ odběr krve.

Kepler

Spousta věcí, podle požadavku lékaře, např. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-jednim-odberem-krve-zjistit-toto-vsechno