Luciášek32

Co se dá zahrnout do francouzské vědy a technologií?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Do francouzské vědy bych zahrnula vědecké objevy, které učinili francouzští vědci.

Další odpovědi
gecco

Zřejmě francouzští vědci, jejich objevy a vynálezy…
😉
Ale uvědom, že „francouzská věda“ patří mezi nejvýznamnější na světě (např. třeba Mezinárodní ústav pro míry a váhy sídlí v Sèvres), takže nějaký seznam je naprosto mimo možnosti tohoto serveru.
😉

Kepler

Co myslíš pojmem „francouzská věda a technologie“? Znám jen vědu a technologii. Je ta francouzská nějak speciální?

quentos

Otázka je nepřesně položena. Takto se na ni dá odpovědět pouze tak, že francouzská věda je třeba francouzská biologie, francouzská sexuologie, francouzská lingvistika… věd je nepřeberné množství, co rozumíte „francouzskou vědou“?

Kepler

Gecco, máš sice pravdu, ale francouzská nejvyšší vědecká instituce ve své době (na název si nevzpomínám) taky tvrdila, že kameny z nebe padat nemohou a stroje těžší vzduchu nemohou létat. A Sévres je už historie, dnešní definice měr jsou už někde jinde a jsou absolutně přesné. Ne jako metrová tyčka z iridia.

gecco

No jo, mnozí ve své době něco tvrdili…
😉