rklomoz

Co s Win XP Home?

V servisu mi nainstalovali WinXP Home, na bednu mi přilepily štítek. Servis zanikl a já bych chtěl tento softwar dát do jiného PC jak to udělat?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Legálně nijak.
Nelegálně zcela normálně. Vyndej HDD a dej jej do jiného PC. Nebo nainstaluj do jiného PC win a opiš licenční kód z bedny starého.

Další odpovědi
postcd

napadá mě naklonovat hdd do jiného hdd (vygoogli to – google.cz) a pak přelepit tel lic. štítek na nový pc, takový postup ale možná nebude legální

cochee

Legálně nijak a nelegálně by musela být dost velká náhoda, aby vše klaplo a jiný počítač s původním harddiskem bezproblémově běžel. Jednak záleží na metodě aktivace těchto OEM WinXP (je jich více) a vůbec – jsou to OEM Windows? Nepíšeš. Druhá věc je, že tato konkrétní instalace obsahuje aktivní ovladače k původnímu hardwaru a to může zproblematizovat ba až znemožnit běh na hardwaru odlišném (tj. toho nového PC).

rklomoz

Moc se omlouvám, ale nevyjádřil jsem se přesně. A vlastně jde o instalaci do notebooku. A taky nevím zda jde o OEM, jak to poznám?

cochee

Stiskni kombinaci kláves Win+Break, objeví se ti informační okno viz http://www.ho­meandlearn.co­.uk/BC//images2/sys­temGeneral.jpg (samozřejmě s částečně odlišným obsahem) a tam najdeš číslo – na obrázku je to to, co je pod „user.“ Obsahuje-li toto číslo i písmena OEM, jde o OEM distribuci.

Pokud chápu správně, jedná se o stolní PC a z něj chceš přestěhovat disk do notebooku? V podstatě vyloučeno. Ve stolních počítačích se užívají veliké disky (myslím veliké svými rozměry), které se ti do noťasu prostě a jednoduše nevejdou.