honza19hk

co s vytrženým pařezem??

Mám takový problém ,dneska jsem vytrhl obrovský pařez od dubu (váhu odhaduji tak na 10tun a to je téměř bez hlíny,průměr kmenu je 180cm) ale co sním? Rozštípat takovýhle pařez je nesmysl,zapálit také,nemáte někdo radu?
nejradši bych ho někam odvezl ale nevím jestli takovýhle pařez vezmou na sběrném dvoře. Napadlo mě,že ho vyhodím do lesa.Nebo snad ledek?
Jde o to,že mě zbytečně zabírá místo před dílnou.
Doplňuji:
můžeš si pro něj přijet:-) Doplním,že má i s kořeny průměr skoro 5m.

Nejlepší odpověď
Pájo

Nechat ho na dvorku oschnout a trochu opršet.
Doupravit motorovkou – udělat z něho nějaký umělecký dílko.
Zkusil bych ho třeba nabídnout nějakýmu umělci, co dělá se dřevem.
Záleží, jaký má tvar.
Nechal bych ho prostě uležet do jara, pokud ho máš kde mít. Nafotil bych ho a za dlouhých zimních večerů ho zkusil nabídnout na netu.
Nedalo by se z něho udělat třeba něco pro místní školku? …prolejzačka, skluzavky na něj dát, dětský domeček?
Doplňuji:
Bylo by toto...... foto?

Další odpovědi
venkovan

Rozštípej ho. Není to nesmysl.
Pokud má okolo 10 tun, tak to může být okolo 7–8 m3 – to je asi okolo 16 prostorových metrů tvrdého paliva. Když to prodáš po 1000, – Kč/1prm, tak si na 16 – 20 tisících. Za tři dny takový pařez v pohodě rozštípeš a to ještě bude jeden den ležet u pivka.
Pro mladýho kluka sranda práce – a ještě posílíš svaly (můžeš i posilit mír).
Ale jestli jsi někde u CHKO Jeseníky či CHKO Poodří apod., zkus se s nimi domluvit, jestli by pařez nepotřebovali pro brouky.

hanulka11

já jsem střelená- já bych ho osázela kytkama – samozřejmě na jaře, to by byla krása
Doplňuji:
místo bych měla :D:D:D

mosoj

Nejlepší topivo je pařez, ale ta práce. Dříve se chodilo do lesa na pařezy bez tanku a motorové pily !!!!

anonym

Nalož ho na svoji Tatru a odvez na čarodějnice.

bolak

To samý co s mrtvou kunou nebo schnilým ovocem > hodit přes plot k sousedům

…a to nejdál co to půjde, nejlépe až k plotu který sdílí se sousedy z opačné strany, aby to vypadalo že invaze přišla od nich..

Pájo

Škoda, že jsi až z HK. Velké pařezy bych od tebe odebíral.

honza19hk

A ty jsi odkud? třeba bych ti ho mohl dovézt. Můžu se zeptat co s nimi děláš?

Pájo

Plzeň.
Už jsem naznačil v odpovědi.

honza19hk

ne otesánek ne ,trhal jsem ho po odkopání bagrem, technikou VT-55 což je vyproš´tovací tank který vlastním. Nicméně jsem to dělal pro jednu paní a už přeprava k nám na zahradu byla dost komplikovaná,na T 813 se nevejde,takže jsem ho musel jeřábem naložit na podvalník na přepravu toho tanku a na něm odvezl k nám.

barbakane,myslíš,že by shořel??

Mapel

10t, tak to je velké dílo a tahali jste to s vnučkou, pejskem, kočkou a myškou? A pak už jsme ho jen šoupli před dílnu. Nejmenuješ se Otesánek?

hanulka11

spíš Paleček ne?:D:D:D

johana 56

S kytkama si ho umím představit i já.A to by po vyschnutí ještě v noci svítil,paráda!