WeeBear

Co s vysušenými květy u kaktusů?

Když kaktus vykvete a jeho květy zeschnou, je dobré je tam nechávat (jestli další květenství ze samých míst nevyrostou nové květy), nebo je lepší je opatrně ‚sundat‘, když jsou už suché? Kaktusy pěstuji už nějakou dobu, ale na tohle jsem nenašla odpověď, vždycky vysušené květy sundávám. Děkuji předem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

já sem naštěstí neměl tento problém, květ po odkvetení odpadl sám. (květ byl větší než kaktus a ten kaktus byl dost velký)
měla byste jej oddělat.