Avatar uživatele
anonym

Co s vysokou daní?

Mám vysoké daně a vedoucí firmy mně navrhuje rozepsat výplatu na dvě osoby.Vůbec se mi do toho nechce,protože se bojím že že bych se mohl dopustit nějakého podvodu.Co s tím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Vyřiď vedoucímu firmy, že daň je jednotná a to 15 % ze superhrubé mzdy ( progresivní zdanění bylo u nás zrušeno). Takže nějaké rozepisování ublíží jedině tobě protože nebudeš mít započítaný výdělek pro výpočet náhrad a do důchodu. Ale daň bude ve výsledku stejná. Pán vedoucí neumí počítat nebo je vyčůraný (nejspíš oboje).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Spíš bych hledala cestu, kde si daně odepsat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Nerobte to. Ak chcete znížiť dane a ostatné zrážky, najdite si legálny spôsob. Neviem koľko máte do dôchodku, ale napríklad ak si takto vytvoríte nižší príjem, premietne sa vám to vo výške dôchodku. Podobne aj náhrada nemocenskej za deň PN. Ale toto by vám vedeli lepšie vysvetliť naši „odpoveďácki“ odborníci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mam vam tady napsat moje dane ?? 🙂
Nerozepisujte nic. Zkratka si vydelate a pak platite dane. ja si take vzdy rikam co by za to vsechno bylo. 🙂 Ale nechci " vycuravat , precuravat " , ale nekdy si myslim , ze jsem jedina , ktera prizna uplne kazdou fakturu. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

asi dost vyděláváte.
proč se tedy bráníte? Buďte rád, že máte vysoký příjem (80% občanů ČR má existenční problémy).
A bude hůř, když zavedou progresivní daň (s kterou ti bohatější v Evropě, mimochodem, souhlasí).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek