Kepler

Co s vysavačem, který má zřejmě konstrukční chybu?

Před pár měsíci jsem přes internetový obchod koupil malý vysavač s cyklónovým odlučovačem prachu a HEPA filtrem. Po několika minutách vysávání došlo k přehřátí a tepelný jistič vysavač vypnul. Tak jsem to reklamoval a poslali nový stejného typu. Dělá úplně to samé. Požadovat peníze zpět myslím nemůžu, mám dojem, že je to možné jen do 14 dnů. Co s tím?
https://www.e­lectronic-star.cz/Domac­nost/Domaci-spotrebice/Vy­savace/Tycove-vysavace/Duster-vysavac-cyklonovy-odsavaci-system-600-W-modro-cerny-Cerna-Modra.html

Nejlepší odpověď
elkon

Reklamuj ho, když se projeví závada 3× a bude uznána, můžeš žádat vrácení peněz, je přeci v záruce.

Další odpovědi
aliendrone

Co dodat, kdybys četl specifikace (výkon 600W je výmluvný sám o sobě), tak by sis nenaběhl, no. Nebreč, já měl podobný krám, jen byl na baterky.

Původně to stálo v nabíjecím stojanu v kuchyni (abych se nemusel neustále otravovat se smetákem a následně se smetáčkem a lopatkou, to byla prvotní idea – mělo to být „pohotovostní rychloakční zametadlo“ – komu se chce doblba vyndavat velký vysavač se síťovou šňůrou), jenže s ohledem na mizivý sací výkon to přešlo do garáže (po vyndání „těla“ jsem myslel, že to budu používat jako autovysavač), ale i zde byl výkon nepřesvědčivý, takže krám musel pá. ¨

Pokud z nějakého důvodu nepůjde reklamovat/to neuznají, tak

  1. zkus nahradit HEPA něčím s hrubší filtrací, abys snížil odpor sání a tím ulevil motoru

nebo

  1. vyměnit termopojistku (či ji úplně odstranit), to ale pak pečlivě hlídej (alespoň ze začátku), abys měl představu, co to s těmi plasty udělá při provozu.

Dochy

I po druhé reklamaci můžeš navrhnout vrácení peněz. Jen Ti (ještě) nemusí vyhovět. Má dosavadní zkušenost je taková, že seriózní prodejce vrátí prachy. V návodu nic o tepelné pojistce ani nepíšou. Ani nic o tom, že přístroj může být v provozu max X minut. Nicméně píšou o tom, že je určen pro domácí použití, což nepředpokládá např. činnost 2h v kuse. Vážně se ten vysavač vypne s tím že třeba po hodině zas běží?

Emefej

Zjisti si dobu, po které vypíná a při příštím vysávání ho vypni o minutu dřív.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.