Gramla

Co s vykřičníky v Movie makeru?

Dobrý den, dělám rodinné video v Movie Maker a objevily se mi místo videí vykřičníky. Asi jsem přesunula a video někam jinam… Co s tím? Dalo mi to dost práce a fakt bych to nechtěla dělat znovu. Je na to nějaký fígl?

Odpovědi
gecco

„Fígl“ – jako třeba ´abrakadabrau­žaťtoje´??
Ne, tohle nefunguje…
😉

Pokud jsi je přesunula jinam, tak je buďto přesuň zpět a nebo je do WMM vlož znovu.
Pokud jsi odpojila disk, kde videa byla/jsou, připoj jej.
Pokud jsi je vymazala, můžeš se pokusit o obnovení.
A pokud ti na videích opravdu záleží, dej to do rukou někomu, kdo umí s počítačem pracovat…
😉

anonym

Jednoduché – nepoužívej adresovanou stopáž. Tento program si uchovává pouze cesty k souborům, načež pakliže se změní… Například Canebra Studio umožňuje komprimovat zdroje do vnitřního prostředí.

anonym

Jednoduchá rada.
mepoužívej Mowie maker a dej si Windows live mowie maker,pak starosti moc mít nebudeš.
No a kdyby ,tak napiš v jakém formátu vkládáš do Movie videa,v tom bude ta chyba.
Pokud jsi neuložila klip,jako projekt,tak máš asi smůlu.
Zkus napsat do startu Movie maker a hledej na disku.
Musíš to prostě najít,pokud bys chtěla Live mowie,tak mi napiš do vnitřní pošty.

Gramla

Gecco – pobavení na mé straně. Jak bystře jste poznal, že jsem totální amatér… ;) :D Kdyby šlo o něco jiného, ráda to svěřím odborníkovi, ale tohle je přece jen soukromá věc.
Disk jsem připojila a právě se nic nestalo. Jak mám to vytvořené video uložit, abych už nemusela koukat a myslet na to, kde mám ta původní videa, ze kterých to bylo vytvořeno? Jde to vůbec? :)

gecco

😉
No jo – to je právě ten problém – já z otázky nejsem schopný pochopit nic, co by vedlo k jednodušší radě…
😉
Jen – „Jak mám to vytvořené video uložit“ – stačí je jednou uložit někam (kamkoli) a toto si pamatovat…
A pokud jde o data nějakým způsobem cenná, doporučuju je zazálohovat (ideálně DVD).
😉

Gramla

Dobrá, nerada, ale uložím na DVD.
Díky za rady!

Hezký den, K. :)

gecco

Není zač – taky přeju pěkný den,
gecco

Gramla

Obnovuji otázku! :) Zatím se mi povedlo to opravovat(pravá myš, opravit soubor). je to piplání, ale lepší, než to dělat celé znova. Nicméně, otázkou zůstává, jak se tomu vyvarovat? Nepřesouvat videa, ok. Mohla se ta chyba stát ale něčím jiným? Neuvědomuji si, že bych ta videa přesouvala. Díky.

gecco

Chyba – podle popisu (!!!) se mohla stát lecčím…
😉
Ideálně:

  1. pro ´okamžité´ použití si je ulož třeba na flashku – ale flashka je relativně snadno poškoditelná, proto
  2. pro zálohování na DVD, která uschováš ve tmě a suchu (vydrží relativně dlouho, desítky let)

😉