Avatar uživatele
salsa verde

Co s uvařenými brambory?

Od včera mi zbylo dost uvařených brambor, nevíte jak by to chutnalo kdybych je trochu repasovala ve vařící vodě a udělala z nich kaši? Nebo je to škoda másla a mléka…
Doplňuji:
Takže po zhotovení kaše z včerejších brambor musím konstatovat jediné: škoda mléka a másla. Děkuji všem za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, iceT, anonym před 4638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Den staré vařené brambory se dají zužitkovat třeba na bramborové těsto,a to dále zpracovat jako knedlíky na slano i na sladko,plněné taštičky i obdobu kroket.Taky se z těsta dají udělat placky na sladko jako obdoba palačinek.Nebo jen orestovat dozlata a jako přílohu,nebo udělat z nich selskou omletu,Píšete,že Vám brambor zbylo dost,to by mohl být oběd či večeře pro celou rodinu.
http://recepty­.vareni.cz/uni­verzalni-bramborove-testo/
Můj tip:bramborové těsto rozválet,nařezat na obdélníčky,poklást plátkem šunky a sýra,přeložit na půl a kraje přimáčknout třeba vidličkou ať to drží.Vzniklé taštičky smažíme dozlatova a podávame s vařeným kysaným zelím.Pokud chcete ušetřit práci,tak rozválený plát neřežte,ale celý poklaďte šunkou a sýrem,smotejte do rolády a dejte upéct přikryté alobalem,před koncem pečení alobal sundejte.
http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/945-bramborove-testo.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Kaši bych z včerejších brambor nedělal, na pánvičku trochu oleje a pěkně do zlatova orestovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
snookerballs

Den staré brambory využívám na Selskou omeletu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Včerejší brambory bych už neriskovala. Škoda, že jste tu kaši neudělala včera.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lyn

Já bych včerejší brambory v klidu riskla. Pokud je máš v lednici, nic se jim nestane. Do druhé dne ti vydrží většina jídel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Včera jsme podobný problém vyřešili tak, že jsme je přidali do várky syrových brambor nastrouhaných na bramborák. Pak moje ženské postupovaly běžným způsobem a po přidání kousků uzeniny byl na pánvičce výsledek přímo exceletní -zvládl jsem čtyři kousky, mňam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

můžete to udělat…ale když ty brambory v té vodě necháte moc dlouho,tak se začnou rozpadat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jdou také nahřát na pařáčku. Pokud zbydou mně většinou je orestuji. Nebo dělám bramborové placky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek