Co s tou želvou má dělat?

Loni mi cozí lidi přinesli želvu nádhernou, našli ji venku a před týdnem jsem byla na špacírku u lesního jezírka a málem jsem na jednu šlápla, no koukám, že se u nás s těma želvama snad roztrh pytel. Vnaší přírodě nemaj co dělat, takže jsem ji vzala s sebou, dala jsem ji do terárka, myslela jsem, že hibernuje, ale je to už týden, a ona se ani nehnula a když se na ni kouknu pořádně z blízka, ty očka má tak trochu jakoby vtáhlý dovnitř, obávám se, že není živá, ty nožky má taky tak divně pokroucený, nezapáchá, tak nevím, mám jí začít svítit, nebo co s ní? Někde píšou, že chrní dva – tři měsíce, ale se i pohne, ta moje ne. Nevíte někdo, co s ní?

Nejlepší odpověď
beer

Pravděpodobně jsi nyní přinesla domů již mrtvého jedince – po týdnu by se v pokojové teplotě pravděpodobně probudila, raději ale ještě chvíli počkej..
V naší přírodě tyto želvy u nás přezimují již zcela běžně jak na souši tak i pod ledem, dokonce se i někdy množí.

Další odpovědi
anonym

Na wiki píšou, že želva nádherná přezimuje i pod ledem, takže o tom, že v naší přírodě tyto želvy prosperují, má beer pravdu.
Zeptej se pro jistotu tady, co dělat:
http://www.ifau­na.cz/terarij­ni-zvirata/nemod­forum/r/detail/1369511/z­elva-ve-volne-prirode

anonym

…„obávám se, že není živá“…
No – jako první zjisti, zda je či není živá (zapadlé oči by svědčily pro druhou možnost) – vezmi ji do ruky a zvedni – pokud nějak zareaguje (pohne se, nadechne či vydechne), žije. Pokud ne, zkus ji ještě ´postavit´ na ocas a kývat její hlavou ze strany na stranu – pokud bude krk zcela uvolněný a želva nebude reagovat, potvrdíš si, že nežije.
Co s mrtvou? – domluv se s veterinářem (a nebo ji zakopej na zahrádce).
___
Osobně se domnívám, že nejspíše zimu, byť mírnou, venku nepřežila.

pecho23

nebankovní půjčka od 30 000 Kč do 95 000 000 s f­lexibilní sazbou. více na email: pechocovamichaela99@gmail.com

anonym

mowla díky, bála jsem se, že to někdo napíše, no jo, je to škoda, je jinak pěkná, ten karapax je už velký jak ruka, oči vpadlé, hmmm, máš asi pravdu, ještě jí dám dva tři dny, jo ten krk se nehýbe, moc těžko a pazourky jsou moc pokroucené, řekla bych tak jako do ruličky, prostě mrtvá, já se těšila, že bude mít po karanténě kámošku, díky