mishel

Co s tím?

Zdravím, může mi někdo poradit jak získat od zaměstnavatele zápočtový list, který mi nechce vydat?nevemou me kvůli tomu ani na pracák…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

k podotázce:
Ne Vy, ale zaměstnavatel bude muset u případného soudu, popřípadě kontrole dokázat, že již zápočtový list vydal. To prokáže pouze jedním způsobem a to, že si předání zápočtového listu nechal od vás podepsat.
Tvrdit může co chce.

Další odpovědi
standa

Písemně jej vyzvěte ke splnění jeho zákonných povinností a upozorněte, že když se tak nestane do 3 prac.dní, obrátíte se na Oblastní inspektorát práce, který je ´kontrolním´ orgánem v pracovně-právní oblasti.

Pokud to nebude úplný ignorant, který nebude chtít vnímat případné následky, tak by své povinnosti měl dostát.

Čistě teoreticky: pokud by ani přesto zaměstnavatel ´nespolupracoval´, pak byste se mohla obrátit na soud se žalobou o náhradu škody, která vám vznikla v důsledku toho, že jste se nemohla registrovat na Úřadu práce. I tato informace by ve výzvě k vystavení zápoč.listu mohla být uvedena…, jde o ´povolený´ psychologický nátlak.

To mojitek:

jak správně píše Miroslavst, je to na zaměstnavateli, aby prokázal, že zápočťák již vydal…

mojitek

Standa : a co kdyz zamestnavatel bude tvrdit,ze zapoctak uz vydal? Kamaradovi se to prihodilo..

cili dukazni bremeno je na zamestnavateli… Ok,diky za odpoved 😉