uccello

Co s Tessarem?

Před nějakou dobou jsem udělal hodně nepovedenou koupi objektivu Carl Zeiss Tessar 50/2,8. Nejen že mi objektiv přišel zaplísněný, což by se dalo ještě vyřešit, ale místo bajonetu M42 má Praktinu. Takže prakticky neprodejný kousek max. na vystavení. Co byste s ním udělali?

Nejlepší odpověď
dubraro

Nabídnout k prodeji na Aukru nebo na Bazar Paladix http://www.pa­ladix.cz/bazar/in­dex.php

Další odpovědi
mosoj

Není pravda. Půjde na každý foťák na který je k dostání redukce z příslušného bajonetu ( toho kterého foťáku) na závit Tessaru. Těch redukcí je mnoho , téměř na každý foťák.
Půjde jenom MF, a clona na objektivu, čas na těle foťáku.
Takto fotí se starými skly většina fotografů. Tessar patří mezi velmi kvalitní objektivy s velmi dobrou kresbou.

uccello

Mosoji, máš pravdu, sám takto fotím pomocí redukcí, ale možná jsi přehlédl typ bajonetu. Je na Praktinu a redukce na mou zrcadlovku Sony neexistuje, dokonce ani na ostatní značky. Leda si ji navrhnout a nechat nějakým šikovným zámečníkem vyfrézovat.