marijakes

Co s přerostlým šnekem v akváriu?

Mám malé akvárium (12 l), kde mám jen jednu rybičku a to Betu bojovnici. Prý se nesnese s jinými rybičkami a velikost akvárka vyhovuje jí i mně, pořídila jsem jí jen jako čističe malinkého šnečka. Zvykli si na sebe, ale začínám mít dojem, že po roce je akvárko malé právě pro šneka. je to docela macek a naše Modřenka už v tom akvárku vypadá jako takový jeho doplněk. Jak moc šnek poroste a nebo co s ním?
Doplňuji:
Zjistila jsem, že jde o ampularii. A asi tedy je její vzrůst normální podle obrázků, které jsem našla. I v malém akváriu tedy nevadí více šnečků? Jsou někteří i hezky zbarvení. Nebude to Beta bojovnici stresovat?

Nejlepší odpověď
beer

Rybce šneci mohou ubírat kyslík ve vodě. Ve tvém případě bych byl proto s jejich větším množstvím opatrný (nevím máš-li vzduchování). Raději bych velikého třeba někomu daroval a pořídil si několik jedinců menšího vzrůstu, ať je vidět především rybička ))

Další odpovědi
Conchus

Šneci moc nerostou, ovšem je-li to hlemýžď zahradní (Helix pomatia), tak ten je moc dobrý, doporučuji. Ale běžná porce začíná u 10 ks.