Avatar uživatele
marijakes

Co s přerostlým šnekem v akváriu?

Mám malé akvárium (12 l), kde mám jen jednu rybičku a to Betu bojovnici. Prý se nesnese s jinými rybičkami a velikost akvárka vyhovuje jí i mně, pořídila jsem jí jen jako čističe malinkého šnečka. Zvykli si na sebe, ale začínám mít dojem, že po roce je akvárko malé právě pro šneka. je to docela macek a naše Modřenka už v tom akvárku vypadá jako takový jeho doplněk. Jak moc šnek poroste a nebo co s ním?
Doplňuji:
Zjistila jsem, že jde o ampularii. A asi tedy je její vzrůst normální podle obrázků, které jsem našla. I v malém akváriu tedy nevadí více šnečků? Jsou někteří i hezky zbarvení. Nebude to Beta bojovnici stresovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Damiana, anonym, Meri před 4219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Rybce šneci mohou ubírat kyslík ve vodě. Ve tvém případě bych byl proto s jejich větším množstvím opatrný (nevím máš-li vzduchování). Raději bych velikého třeba někomu daroval a pořídil si několik jedinců menšího vzrůstu, ať je vidět především rybička ))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marijakes Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

Šneci moc nerostou, ovšem je-li to hlemýžď zahradní (Helix pomatia), tak ten je moc dobrý, doporučuji. Ale běžná porce začíná u 10 ks.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata