rybíz

Co s potkánky?

Mám nové potkánky asi 14 dní. Napřed jeden, pak oba začali jakoby pokýchávat. Nějak se jim asi špatně dýchá. Navíc začali skřípat zuby, jakoby je měli přerostlé a přestávají žrát. Mají vše co potřebují, dnes jsem jim vyměnil kočičí stelivo za hobliny, ale zdá se, že se nic nezměnilo. Také mají patro na spaní, aby nebyli ve styku s exkrementy v hoblinách.
Doplňuji:
Pro Berušinku: nejsou, jsou černobílí

Odpovědi
kapka

http://www.maz­licci.cz/node/22897/print

http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/poradna/710/?pid=­1940

Zkuste se podívat na tyto odkazy, kde je něco o skřípání zubů a o kýchání u potkana.

Berušinka

Můžu mít jen otázku – nejsou to ti nahatí ? Nunu potkánci ?

Aha, já myslela, že jsou =). Oni bývají dost choulostivý. To, že skřípají zoubky je normální – mně to taky dělaly. Odkud je máte?

ReHu

Já bych nelenila a mazala na veterinu.

mojitek

hobliny dejte pryc,nejsou vhodne.Kocici stelivo je ok.Kychat muzou z nachlazeni(o­tevrene okno,pruvan atd).Nepisete jak jsou stari(mladata/dos­peli)Jakmile potkanci skripou zuby je neco spatne.Na veterinu s nima at neni pozde.