Wiking777

Co s penězi jako díťě?

Dobrý den, jsem díťe a mám nějaké ty peníze navíc. Nechci aby mi jen tak ležely a podléhaly inflaci a chtěl bych je nějak zhodnotit. Kamarád mi navrhl investici do strých známek a mincí. Mám to tak udělat/jak byste postupovali vy?

Odpovědi
Alesh

Nějaké peníze? Co to je? Tisícovka? Milion?
Jedna věc je jasná, finanční produkty smysl nemají, výjimkou jsou produkty, kde máš nějakou podporu, např. od státu. Čili stavební spoření není úplně marné. V posledních letech dobře fungovaly nemovitosti, ale zas jak kde. Jinak to teď asi pomalu skončí, navíc ani nepředpokládám, že bys těch peněz měl tolik. 😉

elkon

Pokud jsi dítě, tak si peníze šetři a až budeš starší rozhodneš se odpovědněji co s nimi. Jako dítě stejně nemůžeš zakládat účty a podobně.

Dochy

Pokud nejsi znalec tak bych známky a mince nepovažoval za rozumnou investici. Pokud je Ti přes 15 tak se můžeš poohlédnout po nějakém bankovním účtu. Dost bank má pro juniory výhodnější podmínky.

zjentek

Máš si hrát a NE sbírat peníze, děcko nešťastné!

Bože, co to s vašima je?