rose

Co s padajícím internetem ?

Mám nový značkový modem od O2, který je fakt rychlý, ale stává se ( denně ), že internet prostě na 20 sekund spadne. Na monitoru se objeví : připojení k internetu není k dispozici, dále diagnostika potíží, atd.
Za těch cca 20 sekund sám zas naskočí na stránce, kde spadl:)Dost nepříjemná záležitost..
Na O2 nevidí problém v modemu ( zkontrolovaný na dálku ), ale buď v kabeláži nebo v nastavení antiviru.
Tomu vůbec nerozumím, pán na infolince mi to řekl tak rychle, že netuším, kde bych se měla podívat a co bych měla změnit :(
Prosím o polopatické rady, nejsem IT.
Díky!!

Odpovědi
Lovecrossed

Že něco tvrdí osoba na infolince, nemusí být ještě pravda. Oni velmi rádi tvrdí, že chyba není u nich

Já osobně bych zkusil-

  • za prvé projít dráty od zástrčky k modemu a od modemu k PC jestli nejsou porušené (ukroucené), popřípadě, zda jsou na nich konektory v pořádku (zde je chyba velmi nepravděpodobná, to by spíš internet nešel vůbec)
  • poté, bych zkusil jiný modem a jiné zařízení (jiný PC, mobil, atd.), abych vyloučil chybu jak modemu, tak i PC (síťové karty, nebo jiného komponentu)
  • pokud problémy budou přetrvávat, tak je to jasné a chyba je u poskytovatele

ivzez

Já mám internet od T-mobile a případné (nepříliš
časté)výpadky jsou vždy na straně poskytovatele.

Podle mne může být situace u O2 podobná.