Lennroe

Co s oknem, na kterém je starý matující nátěr?

Na koleji na strahově mám dvě vyklápěcí okna (taková ta, co mají uprostřed panty a otevírají se jen protočením v rámu). Na skle je napatlaný nějaký sajrajt, který měl jakoby zabránit tomu, aby bylo dovnitř vidět, ale já mám závěs a to z nich dostat pryč. Na každém okně je něco jiného, jedno jde trošku dolů benzínem, druhé vůbec, voda i líh taky selhaly a kovovou špachtlí, to sice dolů jakž takž jde, ale mizerně a trochu to tma stejně zůstává. Nejradši bych si ta okna přesklila, ale nejdou vysadit z rámu, takže ke sklenáři je neodvezu a řemeslníka si sem vzít nemůžu. Napadlo mě, že bych někdo v noci o víkendu okno rozbila a šla to pak nahlásit, ale s přístupem údržbářů bych asi zmrzla. Můžu si to nějak přesklít sama? nebo je nějaký způsob jak ten sajrajt (tipuju, že už to bude možná i deset let starý) dostat dolů?
Doplňuji:
Skočila jsem si ke klukům do dílny pro ředidlo a výsledek stejný jako u benzínu. Jedno okno vůbec nic, na druhým to trošičku pouští…

Odpovědi
mosoj

Kup si nitroředidlo ©, tím to půjde. Při práci větrej a nekuř. !
Doplňuji:
Tak halt je to na bázi akrylátu nebo emailu. Tak jedině ten odstraňovač starých nátěrů. Ono z popisu „nějaký sajrat“ lze těžko odpovídat najisto.
Nevím na jaké bázi jsou nyní odstraňovače starých nátěrů, býval to hydroxid sodný takže ještě větší pozor !!! hlavně na oči. Práce je to taková matlanina.

Jádrohlod

A to nitroředidlo Ti mosoj zaplatí. Z 99% vyhozené peníze. Na tyto věci je dobrý odstraňovač starých nátěrů. Ale pozor na práci s ním. Označení myslím P-50 , ale nejsem si jistý.Potřebuješ tento odstrňovač, špactli, staré noviny a kus kartonu, gumové rukavice a hlavně větrat. Vše se dá vyčíst z návodu na plechovce.Možná bude lepší požádat nějakého technicky fundovaného kolegu…

johana 56

Odstraňovač starých nátěrů by měl pomoci.Jen bych konkrétně u okna použila místo špachtle škrabku na sklokeramické des­ky.