JanaViki

Co s ní mám dělat?

Mám nejlepší kamarádku, ale ta má ještě jednu nejlepší kamarádku. Od té doby, co jí má, je na mě hnusná. Je naštvaná, když něco dělám a sama to dělá. Třeba dneska. Ona s tou holkou nesnášejí jednu další holku, ale když napíše na ask, jestli je kráva, to napíše, že neni a mě nutí do toho, abych to napsala a ještě to sdílí, aby to viděla. Je hrozná, ale když se s ní přestanu bavit, všichni ostatní se přestanou bavit semnou, začnou mě pomlouvat a tak. To já nechci, protože všichni maj radši jí. Všechny (opravdu všechny) by po mě poštvala. Rozkazuje mi a pořád se povyšuje. Už jsem se chtěla několikrát zabít, ale kvůli rodině to udělat nemůžu, ale pořád je to jedna z možností.
→ ještě něco. Když se s ní nebavím, vadí mi to, ale když se s ní bavím, taky mi to vadí. Poraďte mi prosím :'(

Nejlepší odpověď
anonym

Jano, co vy jste to za odpornou generaci? Proč se necháš zneužívat, abys škodila jiným lidem? Připadá ti něco takového normální? Navíc tu píšeš kraviny o sebevraždě, tak to jsi trefila opravdu na tu pravou. Patřím k lidem, kteří v takovém případě nabízejí pomoc – chceš tady psát o tom, že se pověsíš? Vím kde se dá sehnat provaz!!! Potřebuješ nůž? Klidně ho přibrousím!!!
Takový mám vztah v sebevrahům já. Kdo si neváží života, tomu nebudu vykládat, co je za vola. Na to si musí přijít každý sám. Život jsi sama sobě nedala, tak jakým právem uvažuješ o tom, že si ho vezmeš? A kvůli čemu?
Stejně tak si musíš sama udělat jasno v tom, že kamarádit se se sadistickou zrůdou, intrikánkou a pletichářkou je bezbřehá hloupost. Skutečná kamarádka by tě nezneužívala k takovým špinavostem a nevydírala by tě.
Poštvat proti tobě může akorát idioty. Měla by sis povykládat s rodiči a zajít k psychologovi. Máš pořádný „guláš“ sama v sobě.

Další odpovědi
NikkiD

Tohle snad zná skoro každý z nás. Tohle je úplně obyčejná puberta a v 90% si takhle děti prostě ubližují. A není to otázkou doby, tohle tu bylo vždycky. Před 30ti lety byste se hádali kvůli kuličkám, před 15ti kvůli pogům, před 10ti kvůli pokemonům, teď je to ask a podobné blbiny. Dělat si naschvály, shazovat se před klukama, to je prostě klasika.

Tudíž bych tě ráda ujistila, že z toho obě jednou vyrostete a možná se tomu jednou budete spolu smát. Celou základní školu jsem se takhle trápila s jednou „kamarádkou“, dnes máme obě po maturitě a je to jedna z nejlepších kamarádek, které mám :).

Dám ti jedinou radu, buď svá a nenechej si kálet na hlavu ;). Co si budeme povídat, slabochy nemá nikdo rád. Nelituj se a postav se tomu čelem, řekni jí, co si o ní myslíš a vysvětli jí, že se chová jako kráva.

PS. co se týče sebevraždy – kdybys vůbec byla psychicky schopná tohle udělat, nikdy bys nepomyslela na rodinu, ani nic podobného. Byla by to klasická teenagerská transparentní sebevražda(tzn. že by ses třeba řízla, ale zároveň by ses postarala o to, aby tě někdo našel a politoval, jak jsou na tebe všichni zlí.)

anonym

A takováto generace má jednou převzít stát a vládnout??Řekni, jak by jsi chtěla rozhodovat o cizích věcech (v parlamentu či v nějaké firmě) když si neumíš udělat pořádek ani ve svém vlastním životě.
Jediná rada pro tebe je, VYKAŠLAT SE JAK NA TU KAMÁDKU, TAK I NA DALŠÍ, A NAJÍT SI ÚPLNĚ NĚJAKOU JINOU.Dneska je tolik možností si najít jiné kamarádky a kamarády.Zkus se zapojit do nějakého kroužku a tam se zkamarádíš s lidmi, kteří mají stejné zájmy jako ty a nepřemýšlí o tom koho a jak kde pomluvit.

marta52

vykašli se na ní, není to žádná a tím méně nejlepší kamarádka, když se tak chová, takže si najdi jinou a myslet na sebevraždu, to už vůbec ne, žádná kamarádka a to ani ta nejlepší za to nestojí. Také jsem si ještě před třemi lety myslela, že jsem poznala nejlepší kamarádku, ale stačilo jedno blbé nedorozumění a bylo po kamarádství, jeli jsme spolu sice ještě na společnou dovolenou, kterou mi úplně totálně zkazila, ovšem svět se kvůli tomu nezbořil a život jde dál, tak si ho užívej

MK44

Zdá se mi, že je v tom nějaký zmatek. Nerozumím, čemu říkáš „kamarádka“. Kamarádit se přece mohou jen ti, kteří chtějí. Oba! Pokud jeden nechce, nejde o žádné kamarádství. Kamarádi se k sobě chovají slušně a ohleduplně. Nikoli „hnusně“, nad kamaráda se nepovyšujeme ani mu nepřikazujeme. Tak to alespoň vidím já.
Rozhodně nikam nepiš, co psát nechceš, s čím nesouhlasíš, co se Ti nelíbí, co není Tvůj názor, na nímž si můžeš stát. Nenech se k tomu nutit od nikoho, ač by se sám prohlašoval za Tvého kamaráda. Tak se kamarádi nechovají, ale to jsem už psal výše.
Píšeš, že je to „nejlepší“ kamarádka. Nemyslíš tím náhodou, že je to „jediná“ kamarádka? Myslím, že je dobré mít víc kamarádek, tedy takových s kterými se k sobě chováme slušně, nepomlouváme se a nešijeme na sebe boudy. Není nutné aby některá z nich byla prostě ta nejlepší. Zkus se seznámit s dalšími lidmi a nemusejí nutně být z vaší ulice nebo z vaší třídy.
Možná si ta, na kterou si stěžuješ, myslí, že jsi na ní závislá a zneužívá toho. Dost možná, že se Tě chce zbavit nebo by se jí libilo, kdybys Ty sama sobě něco nehezkého udělala – a tu radost jí přece neuděláš!