Radovan R

Co s naschválníčkem na společné zahradě?

Ahoj, jak si dokážete představit, společná zahrada není dobrý nápad, když se tam sejdou lidé, kteří si moc nepadnou do noty. Stejně je to i u nás. Jeden soused je naschválníček, který buhvíproč dělá vše proto, že on je pánem celý společný zahrady, co máme u domu. Dle jeho slov, co on je naživu, zahrada se na třetiny dělit nebude, protože má tady něco, támhle něc o, atp. Nikdy prý rozdělená nebyla, protože se vždy všichni zatim dohodli. Zkráceně mu budu řikat děděk.
Druhý soused si pořídil dva psy, lovecký plemeno velikosti telete, který jsou nevychovaný, skáčou na nás, ničí záhony a nechávají všude hovna, který páníčci zas až tolik neřeší. No a my bychom rádi měli nějaký záhony s kouskem trávy na posezení pro malý děti.
Jenže záhony zničej psi a když jsem na zahradě s dětma, tak je to jen sondáž kdy kde vyběhne otravnej pes, kterýho se děti bojí a nám jejich vlezlá společnost taky nepříjemná.
Jakákoliv domluva je tady těžká věc, po nějakym čase jsme se teda dohodli s páníčkama, že si kus zahrady oplotíme, nízkym plotem, jenom aby čokli měli hranici, za kterou nemůžou. Záhony jsou v rohu zahrady, takže jsme vymyslili, jak víst plot kolem nich, aby tam zbyl ještě plácek na s trávou (dva na dva metry?).
Nevim proč, asi ze slušnosti, jsem to řekli dědkovi, a dědek začal dělat naschvály. Nejdřív nám vyznačil, že si máme postavit plot do oblouku, kolem míst kde se mu občas povalujou kočky. Pak začal s tim, že tam nebude moci sbírat kočičí hovna, který stejnak neřešil, než se objevili páníčci, jejichž psi hovna koček žrali. A nakonec si každý den postaví sedačku na ten plácek trávy, sedí na ní cca hodinu, významně kouká, asi co my na to. Pak tam nechá to sedátko až do večera stát prázdný, občas to ještě na chvíli zopakuje večer. No vzali bychom si ten kousek trávy z druhý strany, ale to nejde, protože by tam pak zase jeho mladý nezaparkovali – mají zvyk postavit auto doprostřed zahrady.
Co s nim? Zahrada je v pronájmu od města a každý platí nespecifikovanou třetinu. Rozumná řeč s dědkem nebude. ± furt dokola o tom, že tam sedává, takže ať zapomeneme. Zvažuju tam na hulváta postavit plůtek a postavit ho před hotovou věc, je to asi jediný řešení co vidim. Je mi jasný, že si pak vyžereme x naschválů a budem navěky za svině, ale co už. Žena mě od toho zrazuje, že takhle se to nedělá… tak se chci zeptat, napadá vás něco, co by se s tim dalo udělat?

Nejlepší odpověď
elkon

Domluvte se „na městě“. Myslím, že vám oplocení povolí. Není problém plochu rozměřit a ohradit. Měl by to ale udělat soused se psy. Majitel psů musí podle zákona zabránit psům, aby vás neobtěžovali. Ale asi by s ním byla těžká domluva, musel by to zařídit pronajímatel. Takže, když si to ohradíte sami, nikdo na vás nebude moci.

Další odpovědi
Pepa25

Pokud je zahrada v nájmu a platí se nájemné, tak bude určitě uzavřena nájemní smlouva. Co ta smlouva říká o pravidlech užívání? Neporušuje někdo tato pravidla? Je tam nějaká sankce? Pokud tam pravidla a sankce nejsou – nejsou doplnit?

Midoc

Zjistit si, která třetina pronajmuté zahrady je vaše a tu používat. Když se nemůžete dohodnout, najít si jinou zahradu.

Petr Kaňa

Nejdřív mu to pořádně vysvětlit a když to nepomůže tak bych mu ty hovna naházel na jeho zahradu, nejlépe na tu jeho sedačku, auto nebo na místa kudy chodí.
Mě když soused házel vajgly na chodník tak jsem mu je nametl k němu a byl pokoj.

Mc Merkurion

… podat ohlášku na město ohledně plotu a ten postavit, vono se to časem srovná …

Michálek1245

Předpokládám, že domluvit se nejde. Takže prostě si oplotit část vlastního pozemku a máte vyřešeno. Dejte tam ploty hliníkové a prostě si to přepažte. Ale počítejte taky s tím, že je klidně možné, že se to tomu dotyčnému líbit nebude. Ale ostatně proto je tam k tomu ta ohláška, abyste to měli oficiálně řešené a nahlášené.