quentos

Co s nalomeným nehtem?

Krvácí a štípe; aplikoval jsem na něj heřmánkovou mast, ale nevím, zda to bude stačit. Spraví se sám, nebo mu mám nějak pomoct? (Píšu tu otázku raději zhruba sedmi prsty, abych se vyhnul jemu a jeho okolí).

Nejlepší odpověď
ReHu

Nehet se zcela jistě sám nespraví. Mé zkušenosti jsou – opatrně ho co nejvíce zastřihnout a přelepovat náplatí, zapilovávat, dokud nedoroste.

Další odpovědi
panenka

quentosi moje 11 letá dcera mi přišla před 14 dny dom že má trochu nalomený nehet co má dělat zeptala jsem se mé mamky která takovéto rady ovládá a řekla mi namazat každý den jak ty říkáš heřmankovou mastí nebo měsíčkovou indulonou a zalepit si to náplastí tohle by ti pomoci mělo protože mé dceři to také pomohlo

anonym

Podle mne to mate hodne nalomeny,tak ze asi nezbyva nic jineho,nez opatrne nalomeninu odstrihnout,vy­desinfikovat a v takovych pripadech je dobry tekuty obvaz.Hermanek leci,chladi,ale myslim ze kdyz je tam ranka je lepsi ho v hermanku omyvat.Tot ma zkusennost.

Michal

Pokud možno dezinfikovat,kos­meticky upravit a když je třeba vyhledat lékaře.Pokud možno neposlouchat babské rady.