quentos

Co s materiály politými pivem, bude stačit vysušit na topení?

Bylo to naštěstí jen trochu, flašku jsem včas zachytil, takže snad nehrozí ani neblaze proslulý smrad :{D> ale kdyby přece – nějaký osvědčený recept proti němu? Co myslíte, bude se hodně dlouho držet na papírech?
Doplňuji:
já a zapřísáhlý abstinent? Pivo po obědě je u mě už dlouhá léta neodmyslitelné ;{)> ovšem s Mírou ;{)>

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Spíš než smradu bych se bál toho, že se budou lepit. Takže důkladně otřít vlhkým hadrem a vysušit. Pokud materiál materiálů snese krátký oplach vodou, mohu jen doporučit.

Další odpovědi
anonym

quentosi,ty zapřísáhlý abstinent a pivo?

Jinak ,to pivo vyčpí!
Doplňuji:
A to jako v pozdní večer lamentuješ nad rozlitým pivem od oběda ? 😁

IK

Teď už je asi nenávratně slepeno, papír snese namočení do vody, horší je sušení. Ideální pomůcka je knihařský lis, každý list proložit čistým nelepivým a nepotištěným papírem(noviny otisknou text), může být piják nebo voskovaný papír. Lis nahradíš prknem a zatížíš knihami. Nechá se tam nejméně do druhého dne.

Sůwa

Kdysi, v mladické nerozvážnosti jsme se polévali pivem a když mi šaty do rána uschly, stály samy jako prkno. Třeba budou dokumenty taky „natužené“

quentos

spíš se opozdil ten oběd ;{)>