Jean

co s majitelam?

chtela bych se zeptat,mam najemni smlouvu,trvale bydliste na urcenem miste,ale presto ze jsem nezaplatila jeden najem,tak me chce majitel do tydne vystehovat,mu­ze?Dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
kenyrts

1. Nájem dle této smlouvy skončí:
a/ písemnou dohodu obou smluvních stran
b/ lhůtou uvedenou v čl. II. této smlouvy(doba na kterou je smlouva sepsána)
c/ písemnou výpovědí pronajímatele v případě, že je nájemce po dobu delší než 1 měsíc v prodlení s úhradou jakýchkoliv plateb podle této smlouvy, s výpovědní lhůtou 1 měsíc, která počíná běžet dnem následujícím po dni doručení výpovědi. V případě, že bude nájemce hrubě porušovat pravidla dobrých mravů nebo poškozovat pronajatý majetek, je pronajímatel oprávněn ukončit nájem okamžitě, přičemž je nájemce povinen vyklidit předmětnou nemovitost do 14 dnů ode dne této výpovědi
d/ písemnou výpovědí nájemce v případě, že se předmětná nemovitost bez jeho zavinění stane trvale nezpůsobilou k dalšímu užívání a dále v případě, že pronajímatel přes písemné upozornění hrubě porušuje své povinnosti vyplývající z této smlouvy, nájem skončí dnem doručení výpovědi pronajímateli.