Danča84

Co s drzou uklízečkou?

Prosím poraďte. Každé oddělení naší nemocnice má svou uklízečku, a mají dohromady svého ředitele, úklidové firmy. Naše uklízečka si bohužel získala díky donášení velice výhodné postavení, může (nebo je jí trpěno?) více než jiným na jiných odd. Předevčírem, cca kolem 19h jsem jí slušně poprosila aby vytřela pokoj, kde pacientka nadělala nepořádek, který bez mopu neuklidíte. Koukala v TV na seriál a prý „počkej“. Šli jsme dělat jinou práci a po cca 10–15 minutách když tam pořád seděla, jsem se jí zeptala, jestli má už vytříno. Spustila na mě ať jdu do háje (odpověděla jsem ať mi ukáže kde to je), ať držím hu*u (mě nepadá). Z mých úst žádný sprostý výraz nepadl, jen jsem odrážela její nadávky – bohužel pro mě, ale strašně mě vytočila. Zastal se mě sanitář, ale také žádné jadrné výrazy nepoužil, za to od té uklízečky jsem se dozvěděla že jsem „chlúpá“- veřím že kdyby uměla lépe Česky, použila by jiný výraz; že nikdo neudělá nic hned a ať poroučím manželovi, ne jí. Večer jsme se se sanitářem domluvili, že to druhý den vyřešíme s ředitelem té úklidovky. Když jsem šla před odpolední směnou na sesternu, hned se mě vrchní sestra ptala co se stalo, že prý jsem jí nadávala do krav atd, prostě si to ta dáma celé překroutila a obrátila proti mně. Že má pracovní dobu do 18h jsem nemohla vědět, někdy vytírá ještě v půl 8, jindy zmizí před pátou. A i kdyby, to že má po pracovní době jí snad neopravňuje k tomu, aby se chovala tak jak se chovala. Kdyby slušně řekla, sory mě už padla, neřeknu proti ní popel. I když svojí práci odbývá. No, ale ředitel té úklidovky prý na ní žádnou stížnost nikdy neměl (proč taky, když těm co by si stěžovat mohli, a nejspíš i jemu, donáší), máme to vyřešit s vrchní sestrou, ale ta je bohužel na její straně. Takže nemáme zastání nikde. Je nějaká možnost, jak se bránit? Nebo máme mlčky dělat její práci (mýt pacientům špinavé hrnečky, lžíce, džbány na čaj…, uklízet nepořádek z podlahy) a ještě si máme nechat nadávat? Jediné co se mi podařilo, je vyfotit jí u TV ve 4 odpoledne (mobil ukáže, kdy byla fotka pořízená), a ještě plánuji, že bych jí vyfotila jak spí na sedačce na chodbě o víkendu, a špinavé skleničky u pacientů – ale bylo by nám to k něčemu? Existuje něco jako inspekce práce, kterou může objednat soukromá osoba bez přičinění vedení firmy? Děkuji předem za odpověď.
Doplňuji:
Berušinko moc díky za radu a zastání! Bohužel, ten sanitář je asi jediný, kdo by do toho šel – a za své „rebelské, anti-řiťolezecké“ postoje není v kolektivu moc oblíbený. Ale spíš bych řekla, že je tam jediný normální. Ostatní jsou s tou uklízečkou (Ukrajinka. Ale jiné Ukrajinky z jiných odd. jsou v pohodě, pracovité, tiché, podřízené, že mi je jich až líto). Proč taky ne, když s nima sedí u kafíčka a cigárka, a vypráví drby? Nebo jiní kolegové jsou alespoň lhostejní a nechtějí si dělat zle. Proč taky, kvůli nejaké „prostořeké“ ošetřovatelce (jsem o trošku míň než sestra)?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Když „jí padla“, tak nemá na pracovišti co dělat, natož koukat na tv. Vypoklonkoval bych ji z objektu. Ať jí dává úkoly ten, komu je na pracovišti podřízená. Požadavky na ní, bych jí tlumočil přes osobu která jí na pracovišti řídí.Přeci tam není jak vrchol kužele jehož základnou je vesmír.

Další odpovědi
Berušinka

Bože! Co je tohle za jednání?! My ve vlastní zemi jsme už opravdu jak cizinci! To je zase strašně emotivní příspěvek, takže se omlouvám za své výlevy a určitě i chyby.
Je to neuvěřitelné, co si dneska už lidi dovolí, a to ještě nejsou doma!
S tím focením je to dobrý nápad, škoda, že jste si nemohla nahrát to, jak na Vás byla sprostá!
Tohleto je smutný, ale zatím bych čekala až bude víc důkazů, ještě byste to odnesla Vy =(. Bohužel. Přeju Vám hodně štěstí ať se to, co nejdřívě vyřeší.
Určitě bych to řekla všem „dobrým“, které tam znám – třeba by jí „více“ hlídali a mohli by mít s ní také později zkušenost – pak byste to dali dohromady a třeba už by bylo na Vaší straně.
Tohle se hodně těžko vyšetřuje, zvlášt když je někdo neochotný a brání radši nějakého „póvla“. =( To je nesmírná drzost a sprostota nejen vůči Vám.
Přečtu si to po sobě a zkusím sem ještě něco doplnit, jestli mě něco dobrého napadne.

Doplňuji:
Škoda, že to neviděl třeba nějaký pacient. Také by to bylo něco jinčího.
Když za ní někdy půjdete, můžete si jí třeba na mobil nahrát, jestli Vám to půjde.
Ale nechodit s tou nahrávkou sama jako první, nejdřív až by Vás třeba u někoho „udala“.
P.S. Už nebudu moct doplnovat, tak leda na diskuzi =)

ten který je

Když si vaše nemocnice zřizuje takové agentury které zaměstnávají pracovníky z východu,tak se nemůžete divit.

barnajka

Je to docela podpásovka, ale víte co se říká: na hrubý pytel hrubá záplata. Aneb v lásce a VÁLCE je dovoleno vše :)) Moje strategie je následující:

Kdybych byla na vašem místě já, šla bych tvrdě do boje a využila všech možných zbraní. Vaším trumfem je teď ta fotka, co jste pořídila. Zkuste co nejdřív udělat ještě ten snímek madam uklízečky-ležící spící. Snažte se hlavně zachytit ten „výjev“ tak, aby se nedalo zpochybnit, že fotka je opravdu autentická a že je pořízena u vás na pracovišti. Až budete fotku mít, následuje krok č.2: buď doma a nebo ve fotolabu/copy centru si nechte oba snímky zvětšit minimálně na A4 a udělějte si si od každýho aspoň 10–20 kopií. Až bude madam opět plivat jed, vytaste se s plakáty a vyhrožujte jí, že pokud nezařadí zpátečku a nenechá vás volně dýchat, plakaty rozvěsíte po celé nemocnici. Pro efekt můžete dodat, že dalších např. 100 kopií máte doma. Že to není pravda, to paní vědět nemusí :)))
Jestli je jí její práce milá, stáhne se a bude si zas hledět svýho smetáku, protože kdybyste svoje hrozby opravdu naplnila, vedení by MUSELO zakročit a situaci řešit. Plakáty by přece míjeli i pacienti, jejich návštěvy… To by byla SAKRA špatná vizitka jak pro nemocnici, tak pro úklidovou firmu. Paní uklízečka by letěla jak namydlený blesk a nepomohli by jí ani všichni svatí :)Je zkrátka potřeba jí připomenout, kde je její místo a co je její náplň práce.

Uznávám, že můj bojový plán je možná až příliš bojový :)) Tak já zkusím ještě zapřemýšlet nad nějakým jiným řešením. Zatím vám aspoň držím palce a přeju hodně síly a sebeovládání! Mě na vašem místě by už asi dávno ujely nervy a vrazila bych té krasotince jednu do zubů :DD

slimaczek

Dobrý den. Nezáviděníhodná situace. Ale smaozřejmě se můžete obrátit na příslušný inspektorát práce. Z toho co píšete pro uklizečku asi neplatí zákoník práce. Pokud se obrátíte na inspektorát, ten provede v uvedené věci šetření. Samozřejmě prověří i anonymní oznámení. Držím palce a pevné nervy.

Zdroj: http://www.suip.cz/