sejtanka

Co s chlapem trubcem?

Nejlepší odpověď
anonym

Vyžeň ho z úlu!

Další odpovědi
ReHu

Hodně kamarádek a pevné nervy 🙂.

anonym

vytroubit,po dobrém nebo po zlém

Miroslavst

Trubec oplodňuje matku-královnu, takže co asi s ním dělat.

Trubec je včelí sameček. Měří 15–17 mm a váží okolo 220 mg. Narozdíl od dělnic a matky nemá žihadlo. Trubci se líhnou z neoplozených vajíček, která matka naklade do trubčích buněk, odlišujících se od dělničích svou velikostí. Trubčí buňky jsou větší než dělničí a na 1dm2 trubčích buněk jich připadá 270. Trubci žijí zpravidla jen v letním období a jejich počet postupně klesá. Ve včelstvu jich může být několik set až pár tisíc, ale nejčastější množství je okolo 500 trubců. Včelaři, kteří chovají matky, záměrně ve včelstvech odchovávají větší množství trubců, aby zvýšili pravděpodobnost oplodnění matky trubci s kvalitnějšími genetickými vlastnostmi. Na konci léta dělnice z úlu trubce vyženou z důvodu přerušení snůšky v důsledku déle trvajícího nepříznivého počasí. V zimě se tedy trubci v úlech nacházejí jen ve výjimečných případech.

anonym

Trubte na poplach.

venkovan

Narozdíl od hmyzího trubce tak ho nepřipustit a neživit.

oskar

Výměnit zn. Co nejrychleji…

michael69

Trubec má také větší oči než dělnice,protože musí včas za letu spatřit matku(královnu),aby ji oplodnil.Také proto mistrně létá a úly používá jako hotel.Prostě nějaký najde a přespí v něm.Včely dělnice ho tolerují.Svou přítomností trubci pomáhají zahřívat dělnicím hnízdo.Jinak kromě toho,že se nacpe medem, nic v úle nedělá.Nemůže se unavovat,protože musí být v kondici,aby dokázal dohonit matku a oplodnit ji.Konkurence je velká a k sexu se dostanou jen opravdu výkonní trubci.Pokud se jim to podaří,tak za chvilkovou rozkoš platí svým životem.Oplodněná matka se vrací do svého úlu a už se nikdy za svůj život nepomiluje.Spermie které obdržela jí v ideálním případě stačí na celý život.

poa.li

Myslíte, že by šlo pokusit se ho pochopit? Třeba je to všechno jen špatná komunikace, ..nebo nuda (?)

dedeg

nechat ho dál doma makat a najít si přítele.