Kura

Je lepší s autem jet na benzin, dokud se nepřepne na plyn, nebo počkat na neutrál třeba 5 minut, než se motor zahřeje?

Je lepší s autem jet na benzin, dokud se nepřepne na plyn, nebo je lepší počkat na neutral třeba 5 minut, než se motor zahřeje a přepne na plyn?
Jde mně o šetření benzinu.
Co je tedy lepší? Jízda, nebo neutrál?

Odpovědi
Drap

Lepší a úspornější je jízda

Lamalam

Jezdit.

tforro

Ať plynař nastaví nižší teplotu vody přo přepnutí na plyn, nebo ať to hlídání teploty vyřdadí úplně z provozu.
Mám to tak již u druhého auta a přepínám se tlačítkem na plyn kdy chci. Většinou nastratuju na benzím, ujedu pár set metrů a hned se přepínám na plyn. Aby nezamrzl, stačí tomu první 2–3km nešlapat na krk – mezitím se voda ohřeje. Může být –20°C i +30°C a ničemu to nevadí. (odzkoušeno stovky tis, km.)