Kazatel

Co říkáte na veřejné prohlášení chorvatského presidenta, že na Ukrajině byla převzata moc pučem za přispění Západu?

Nejlepší odpověď
Drap

V mnohém má pravdu. Říká to, jak to vidí on, a myslím, že v tomto neni sám. Ta Ukrajina je vůbec zvláštní, když ani prezident nemá ukrajinské občanství.

Další odpovědi
Arne1

Je to jedna z možných variant. Ale naše informace jsou velmi neúplné.

paul1

Od vyhlášení prezidenta Chorvátska se veřejně distancoval chorvátský premiér i ministerstvo zhraničných věcí Chorvátska. On toho nablábolil víc. Nějak mi to připomíná jiného prezidenta.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/ukraji­na-nato-chorvatsko-krize-na-ukrajine-milanovic.A220126_091­350_zahranicni_jhr

_Bůh_

Blbost, však si toho svého prezidenta původem komika obyčejně lidi zvolili. I dnes má podporu obyvatel jak vláda tak president.

led

1 – Pri verejných prehláseniach politikov nesledujte len povedané, alebo napísané, ale všímajte si to, čo pritom zamlčia.
2 – Nie západu (to je označenie svetovej strany), ani Západu (zastaralé označenie štátov západne od Sovietskeho bloku), ale…

  • svoje „prsty“ v prevzatí moci na Ukrajine súčasnými protiruskými politikmi mali vedúce štáty protiruskej aliancie. –

To bol zmysel jeho prehlásenia.

Disraeli

Vyhlášení na základě parlamentu a stvrzeno referendem (Ukrajina byla federativní/svaz­ková republika, jistá samostatnost s vlastním parlamentem)… Co předchází vyhlášení může být spekulativní, stejně jako převrat, legitimita a podobně, Využili hlavně jen všeobecného pádu SSSR, včetně jeho moci i vlivu jinde ve světě, jakož i na jeho území. Tak se chopili příležitsoti a vyhlásili dlouho vytouženou nezávislost.
Ovšem i kdyby, bylo by mi to fuk, osamostatnění na zákadladě vzpoury/převratu od totality, která sama vznikla revolucí+převratem (nezákonně, násilně,…) a už vůbec jen proto, že je to totalita, tak bych na tom neviděl nic špatného. Po 20. století Sovětské nadvlády, Stalina, hladomoru a útisku se nedalo divit, že chtěli samostatnost.

Ježiši, boha krista, přestaň už tu spamovat/trollovat… celé stránky po několik dní zaházeny převážně tvými dotazy na stejné téma (nepočítaje další účty, které jsou s největší pravděpodobností tvoje a kterými si sám odpovídáš).

Kryšpín

Měla by zasáhnout madam Pekarová a použít podobný výrok jako na Orbána.

led

Kyjev 24. januára (TASR) – Situácia na Ukrajine je plne pod kontrolou a súčasné dianie nie je v ničom nové, uviedol v pondelok v Kyjeve tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexij Danilov. Informovala o tom agentúra Ukrinform.

Podľa agentúry Interfax Danilov vyhlásil, že nateraz neexistujú dôvody pre tvrdenie, že Ruská federácia pripravuje ofenzívu proti Ukrajine. Na brífingu po zasadnutí RNBO podľa Interfaxu dodal, že „takáto ofenzíva je fyzicky nemožná“.
https://www.te­raz.sk/zahrani­cie/danilov-situacia-na-ukrajine-je-pod-ko/606830-clanok.html