Fildas

Co říkáte na ženy u Hasičů?

Zajímá mě jaký máte názor na ženy u hasičů. Myslím u profesionálních, jelikož u nich je to opravdu fyzicky i psychicky namáhavé. Začalo mě to zajímat když sem dokoukal film „Hasiči“. Odkaz na film zde: http://1url.cz/3utf

Nejlepší odpověď
led

Je prastarý nesprávny pohľad, žena nemôže vykonávať „mužské“ profesie. Pritom história ukázala mnoho žien, ktoré prekonali mužov v týchto profesiách. Práve vtedy „mnoho mužov sa schovávalo pod sukne žien“ skutočne, či prenesene.
„jako výjezdový hasič asi moc ne“ – prečo nie? Fyzicky to zvládne – chápem, vybehnúť 20 poschodí v plnom výstroji a ťahať za sebou i hadice, to naozaj nie je pre ´padavky´ – chce to kondičku a tvrdý výcvik.
Pre tých čo nerozumejú honzovej ´květomluve´ dobrák – dobrovolný hasič. Pýtam sa Honzu19hk a pri výjazde dobráčky nepodali rovnocenný výkon? Prčo by teda nemohli byť aj u výjazdovky profihasičov?

Další odpovědi
honza19hk

Podle toho jakou by měla mít funkci?
jako výjezdový hasič asi moc ne,ale jako mluvčí,nějaký velitel,úředni­ce,popř VPP, atd.. to je běžné.U dobráků je to běžné ale i u mokrých hasičů.Ale u HZS jsem neviděl ženy při zásahu.Ale možné to je pokud na tom bude fyzicky dobře.Jsem také hasič ale na výjezdu jsem se s nimi setkal jen u dobráků.
Doplňuji:
led: já neříkám že nemohli,ale není to tolik rozšířené jako u dobráků.Ale nikde to není zakázané.Takže jak říkám pokud by chtěla a zvládla to tak může být žena jako mokrý hasič i u HZS.

led

Film je síce zaujímavý, ale umelci sa dopustili zopár technicky kričiacich chýb,
napr. hasí sa vodou a nevypnú elektrinu? Svietia lampy, nielen núdzové-panikové osvetlenie. ten pohľad ohňa v miestnosi s umelými hmotami je veľmi čistý, je pravda ak by bol ako v skutočnosti, čo by ukazovali, len vynárajúce sa tiene?