Avatar uživatele
Fildas

Co říkáte na ženy u Hasičů?

Zajímá mě jaký máte názor na ženy u hasičů. Myslím u profesionálních, jelikož u nich je to opravdu fyzicky i psychicky namáhavé. Začalo mě to zajímat když sem dokoukal film „Hasiči“. Odkaz na film zde: http://1url.cz/3utf

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? honza19hk před 4289 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je prastarý nesprávny pohľad, žena nemôže vykonávať „mužské“ profesie. Pritom história ukázala mnoho žien, ktoré prekonali mužov v týchto profesiách. Práve vtedy „mnoho mužov sa schovávalo pod sukne žien“ skutočne, či prenesene.
„jako výjezdový hasič asi moc ne“ – prečo nie? Fyzicky to zvládne – chápem, vybehnúť 20 poschodí v plnom výstroji a ťahať za sebou i hadice, to naozaj nie je pre ´padavky´ – chce to kondičku a tvrdý výcvik.
Pre tých čo nerozumejú honzovej ´květomluve´ dobrák – dobrovolný hasič. Pýtam sa Honzu19hk a pri výjazde dobráčky nepodali rovnocenný výkon? Prčo by teda nemohli byť aj u výjazdovky profihasičov?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Fildas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

Podle toho jakou by měla mít funkci?
jako výjezdový hasič asi moc ne,ale jako mluvčí,nějaký velitel,úředni­ce,popř VPP, atd.. to je běžné.U dobráků je to běžné ale i u mokrých hasičů.Ale u HZS jsem neviděl ženy při zásahu.Ale možné to je pokud na tom bude fyzicky dobře.Jsem také hasič ale na výjezdu jsem se s nimi setkal jen u dobráků.
Doplňuji:
led: já neříkám že nemohli,ale není to tolik rozšířené jako u dobráků.Ale nikde to není zakázané.Takže jak říkám pokud by chtěla a zvládla to tak může být žena jako mokrý hasič i u HZS.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Film je síce zaujímavý, ale umelci sa dopustili zopár technicky kričiacich chýb,
napr. hasí sa vodou a nevypnú elektrinu? Svietia lampy, nielen núdzové-panikové osvetlenie. ten pohľad ohňa v miestnosi s umelými hmotami je veľmi čistý, je pravda ak by bol ako v skutočnosti, čo by ukazovali, len vynárajúce sa tiene?

před 4289 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek