autacek

Co říkáte na tuto „poslední šanci“ a symbolickou nefunkčnost wikipedie?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hlavn%C3%AD_stra­na

Odpovědi
Drap

Neříkám nic.Je bezpředmětné vyjadřovat se k něčemu co nemohu ovlivnit.

led

Nemáte pocit, že ste sa, nielen vy, trochu neskoro zobudili? Veď o tomto sa píše, hovorí už pomerne dlho. O čo vlastne ide? O peniaze, o nič iné. O prachobyčajné peniaze: „Technologičtí giganti se budou muset podělit“ s autormi.
Ako by sa vám páčilo, keby z vašej práce, vašich nápadov, vášho myslenia mal zisk niekto iný a vy by ste sa na to len díval?

„„Chceme posílit a chránit práva umělců,“ říká zpravodaj reformy autorských práv“12–09–2018
„Co je cílem článku 11 o ochraně tiskových publikací v souvislosti s digitálním užitím?
http://www.eu­roparl.europa­.eu/news/cs/he­adlines/socie­ty/20180628STO06869/chce­me-posilit-a-chranit-prava-umelcu-rika-zpravodaj-reformy-autorskych-prav
"Dnes je to tak, že velké platformy používají obsah z tisku, vydělávají na tom, ale původní vydavatelé nezískávají žádný podíl. Článek 11 přiznává vydavatelům tisku právo požadovat odměnu, pokud platformy použijí jejich obsah. Tato ochrana se ale nemá vztahovat na hypertextové odkazy a soukromé kopie. Na ně se článek 11 nevztahuje a platformy jako třeba Wikipedie je budou moci nadále bezplatně používat.“
http://www.eu­roparl.europa­.eu/news/cs/he­adlines/socie­ty/20180628STO06869/chce­me-posilit-a-chranit-prava-umelcu-rika-zpravodaj-reformy-autorskych-prav
„Jednotný digitální trh: průlom v jednáních o modernizaci pravidel EU v oblasti autorského práva
Štrasburk 13. února 2019“
„Na znění nové legislativy se Parlament dohodl se členskými státy (Radou) už v půlce února. Právní výbor ji pak podpořil 26. února.
"Odměny pro umělce a novináře: Technologičtí giganti se budou muset podělit
Předběžný text neformální dohody by měl zvýšit šance nositelů autorských práv, například hudebníků, umělců, scénáristů či vydavatelů, vyjednat si lepší smlouvy s vyšší odměnou za využívání jejich děl internetovými platformami.“
http://www.eu­roparl.europa­.eu/news/cs/press-room/20190212IP­R26152/reforma-autorskeho-prava-eu-vyjednavaci-ep-a-rady-ministru-dosahli-dohody

Len pozrite, koľko užívateľov tejto stránky cituje iných užívateľov bez udania ich autorského „mena“ ako svoje vlastné vyjadrenie – privlastňujú si plody ich práce, ich mysle.

Predstavte si, že by ste napísali knihu, mali by ste s ňou veľa práce, venovali ste jej písaniu veľa času, aj na úkor rodiny a vášho voľna a niekto z jej vydania mal zisk a vy „holou pr*el“

Kepler

Chvályhodná snaha a dokonce jsem je chtěl podpořit odesláním svého hlasu, ale nepřišel jsem na to jak. Tys na to přišel?

anonym

vše podstatné je napsáno v češtině přímo na kterékoliv stránce čeké wikipedie stačí tam tedy číst a nečekat že to tady někdo přetlumočí z češtiny do češtiny 🙂 to by snad bylo zbytečné. Pokud chcete pomoci, kontaktujte svého europoslance a sdělte mu svůj názor předtím než o tom bude hlasovat … je to na poslední chvílí a víc se už dělat nedá, wikipedia nabízí odkaz přímo na vyhledávač kontaktů na české europoslance, můžete ho využít http://www.eu­roparl.europa­.eu/meps/cs/se­arch/advanced?cou­ntryCode=CZ

anonym

@Kepler: na té stránce přímo apelují na návštěvníky aby sami kontaktovali své
své europoslance a sdělili jim svůj názor. Ti o tom budou hlasovat a rozhodovat, proto nabízí ten odkaz na vyhledávač europoslanců abyste se třeba k jejich email adrese dostal snáz… nic moc jiného se už dělat na poslední chvíli nedá.

Kepler

Ano, dostal jsem se na to stránku, vyplnil jméno a ponechal možnost „všem, všechny kluby“ atd. Nevím ale, jak to odeslat.

anonym

jinak podle mne je chválihodné že se wikipedia rozhodla obětovat svou celodenní návštěvnost za smysluplný apel … na něco takového většina subjektů na internetu nemá vůbec koule.

annas

Podobná otázka byla vložená před 3 dny.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-vam-vadit-ze-21-3-2019-bude-vypn

autacek

@Drape, číst umíš?