Rokio

Co říkáte na tuto moji léčebnou metodu, kterou jsem vymyslel?

Pokud nechceme být schizofrenikem, tak si pět minut denně budeme říkat: „Nechci být schizofrenik. Nestanu se psychotikem.“.

Tohle lze uplatnit i na jiné choroby.

Co myslíte o této mé myšlence?

Nejlepší odpověď
da ny

JE TO ŠPATNĚ! Docílí se opaku!
Věta by musela znít jinak
„Zákon“ psychologie i Vesmíru funguje jinak! Zápor = NE, Z ÍÉ% FUNGUJE JAKIO „PŘÍKAZ“.
Nevhodně formulované Desatero (oproti originálnímu znění), nabádá k jeho porušení (nepokradeš, nesesmilníš, jakoby bylo pokynem, k danému činu).
Uvedu malý příklad z oblasti psychologie. Pokud řeknete malému dítěti „Nešlapej do louže“, většinou do ní vstoupí. Odborníci doporučují vydat pokyn k tomu, co chceme (ne k tomu, co si nepřejeme): „ Obejdi prosím tu louži.“ ;D V podobném duchu tedy funguje z velké části záporné NE.
Člověk přece neříká, že NECHCEbýt nemocný. Řekne CHCI být zdravý, chci se uzdravit.
Bohužel si toto málokdo uvědomí. Lidé se dopouštějí chyb a diví se, že se přání neplní (ono se plní, ale jinak, než si přeje, opačně).
Je to podobné, jako s nesprávně položenou otázkou /otázkami zde) , typu Nevíte někdo…? Neznáte někdo…? Ptám se a přeji si to, co chci. ;) Tedy např. Znáte někdo…? Víte někdo…?
Pokud není schizofrenie tzv. „domnělá“ (lze odstranit, kdo se má dostat k informaci, ten se k ní dostane). Pokud je „opravdová“, psychiatrická diagnoza, jsou pravidelně užívané medikamenty nutností.

Další odpovědi
Roman71

Rokio, řekl bych, že prostou sugescí nebo ignorováním problému se problém nevyřeší a to ani v případě, že byla diagnóza pozitivní. Před spoustou nemocí se dá chránit preventivními opatřeními a totéž platí i o vlivech na psychiku.
Jsou však situace, kdy se nějaká změna psychiky projeví a prosté namlouvání si, že k tomu nedojde, to nedokáže zastavit. Něco holt máme v genech a projeví se to, ať se vám to líbí nebo ne.

Kelt

Tak za prvé. Je to autosugesce, která existuje asi tak dlouho, jako lidstvo. Takže jsi tuto metodu nevymyslel ty.
Za druhé autosugesce je úspěšná tehdy, kdy si říkáme několikrát denně (těch 5 minut si rozdělíme na několik částí, ráno, v poledne a večer). Nemusíme to říkat nahlas. Stačí před probuzením, před usnutím atd.
Ta autosugesce musí být pozitivní. Jsem zdravý a normální a pod. Protože když si budeš říkat to, co nechceš, tak se ti to stane.
Trocha skromnosti a pokory by ti neškodilo. Najdi si přítelkyni.

Filip84

Že to, co chceš, nebo nechceš, nikoho nezajímá, dokonce, ani Tvé nevědomí, ani Tvůj mozek. Jistě, samozřejmě, mozek je makroprocessor, dá se programovat, ale takhle debilně opravdu ne. Kdyby to bylo tak lehké, tak pacoši s hlavou nepotřebují léky.

Nevymýšlej pořád koniny a zajdi za psychiatrem, ať Ti upraví medikaci. Nebo skončíš špatně!

Kazatel

No, někdo zase vymyslel,《Máš ho malýho? Nezoufej! Strč ho do úlu a zabouchej!》.

Tak asi toto si o tvé léčebné metodě myslím.

elkon

Další hovadina.