Avatar uživatele
Miroslavst

Co říkáte na tu češtinu?

Tak jsem se vrátil z pouti. Jeden prodejce tam měl, že prodává groK a druhý hned vedle měl cukrovou vatu a buď v pytlíku nebo na špejlY.
No asi bych nekoupil.
Co říkáte na tu češtinu? Sice taky nejsem svatý, ale co je moc, je moc.
Asi si myslí, nějaké i/y, hlavně, že sype.
Doplňuji:
U cizinců to beru, ale toto byl čech!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Nedávno jsem se pobabil, když u stánku s občerstvením měli dvoustrannou tabuli, kde zpředu bylo napsáno „grilovaná vepřová kolena“ a zezadu pak „grylovaná vepřová kolena“. Sichr je holt sychr. Ve škole jsme v takovýchl případech psávali tzv. četnické yi, což bylo ypsilon s tečkou, ale češtinář to většinou nebaštil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iwetax

My na pouti vyděli u větnamského obchodníka : karavaty (kravaty) a dopdrsadka (podprsenka)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sisi0110

No já třeba nikdy nebyla expertem na češtinu. Je fakt, že bych to takhle nenapsala, ale poslední dobou pozoruju, že se můj pravopis horší. Mám takovou domněnku, že je to díky počítaci. Hodně píšu na PC a tím jak mi software všechno opravuje patrně leniví můj mozek. Prostě jsem si na to zvykla natolik, že se už nesoustředím na pravopis jako dřív. Pak je docela tragický, když občas něco napíšu ručně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

já to beru takto
NEMŮŽU SE DOŽADOVAT FONETIKY,A TAK GRAMATIKU PŘEHLÍŽÍM
a zas opakuju co říkávával můj táta,
DOKONALOST NUDÍ.......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mapaf

Já zas viděl u nás u vietnamců napsáno „Střeženo průmyslovou camerou a "Japlka“ (jablka)…ale koneckonců jak říkáte, to jsou Vietnamci, tedy cizinci a oni není asi lehké umět tolik jazyků, už jenom já dělám jako Čech v češtině nehorázné chyby a jediný cizí jazyk, o kterém mám jakštakš povědomí neovládám valně…:DxD a oni musí umět Vietnamsky, Česky a možná umí i Anglicky nebo Německy nebo Francouzsky nebo co já vám…:DxD

…co tak pozoruju, snad každý tu udělal nějakou tu "Češtinskou chybu a rozhodně i já, tak co vlastně kritizujem. :D xD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Ja bych se take rad „pobabil“,ale bohuzel nemam „babu“.
Jinak mate pravdu.Vidim zde na servru,ze nekteri maji v rodnem jazyce velke mezery.Vim,ze i ja obcas v necem „uletim“,ale snazim se.
Pokud si nejaky cizinec necha delat napis,mel by o to pozadat odbornika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Naprosto souhlasím s FOGem.
Také občs ulítnu, ale všeho moc škodí. Kolikrát ty dotazy zde jsou spíš luštitelské rébusy. Interpuknce žádná, malá velká písmena 0 atd.
Co se týče nápisů, přece není problém někoho požádat o kontrolu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek