verka

Co říkáte na to, že vláda zvýšila důchody?

Proč není zpráva v médiích jasnější:Vláda zvýšila důchody o 20 a někomu dokonce o 69 Kč?ˇ
Doplňuji:
Šlo mi o prezentaci rozhodnutí vlády. Zvýšení bylo jako TOP zpráva s ilustračním obrázkem bankovek vyšší hodnoty. Kolik procent lidí, mimo důchodců, si ale zjistí finální hodnotu? Je to záměrně matoucí zpráva ve prospěch někoho „jiného“.

Nejlepší odpověď
anonym

Originální dotaz, podle ocko, to sice není, ale má odpověď je ! Ten rozdíl mezi 20 a 69 korunami je v závislosti na výši přiznaného důchodu. Toto ohlášené zvýšení je urážka všem důchodcům, kteří pracovali pro blaho republiky. Ale věřím, až budu opravdovým důchodcem, že se nůžky budou svírat vůči průměrnému platu. Chce to jen vládu, která cítí nejen z důchodci, ale i s rodinami malých dětí, najdou páku na vymáhání daní, trestání všeho, co se příčí poctivým lidem.

Další odpovědi
anonym

Vláda mi přidala 52 Kč, takže se mohu rozšoupnout, investovat do akcií, dluhopisů aj. Ročně to je 624 Kč, s tím lze vyjet i na dovču do zahraničí.
Spíš bych uvítal přidání a podpora rodin. Většinu tu napsal už barbakan.

beer

Asi to berou podle své kantýny..tam se můžou totiž i za pajcku rozšoupnout ))

mosoj

Ano probíralo se to tady, ale loňské přidání cca ve stejné výši.
Ano je to hojení státu na jedněch z bezbranných.

Nicméně druhé zvýšení má přijít v druhé polovině roku a mělo by být v průměru někde kolem 300 Kč. V žádném případě to ale nenahradí to co důchodci nedostali a měli dostat v posledních třech letech !

anonym

verko, toto zvýšení důchodů už se zde probíralo. Není to tedy žádný originální dotaz. Stejně tak není originální to, co udělala naše vláda – další výsměch voličům (tentokrát důchodcům). Když není o čem psát, tak je třeba alespoň mlžit. Ani média nedokážou nic vykouzlit z ničeho.

Děda Louda

Nemůžu si to vynachválit. Máme přeci vládu odborníků.

pusinka50

Zvýšení o 46 Kč. To je víc, než si důchodce mohl koupit v prosinci, přesně o 40 rohlíků. Proč nežrat jen suché rohlíky, aby si naši vládní představitelé zasloužili svou mzdu při spaní v parlamentu. A co když, nedej Bože, nemají 20 Kč denně na oběd v parlamentní kantýně? ještě by si chudáčkové museli nosit do práce svačiny. Akorát nevím, jak mezi tím chlastem, co tam za dobu jednání ZA MINIMÁLNÍ CENY vypijí, by tu svačinu stihli sníst.

anonym

Pro všechny diskutující.
Ano je to výsměch důchodcům, ale jak říkala dcera, která dělá u jedné polostátní firmy, JIM UŽ 7 LET NEPŘIDALI a dělají stále za 10–11tisíc.Ani tu dvacetikorunu jim za ty roky ještě nepřidali.
Manželka dělá také u soukromé firmy a tam jim také sedm let nepřidali.Když se nyní před Vánocemi bouřili, tak jim od Nového roku přidali,ALE HODINY NAVÍC.
Dříve pracovali 8,5 h (8 hod.čistého času) nyní dělají 9 hod. (8,5 hod čistého času).Takže jim přidali na platě 500 Kč, ale je to na úkor pracovní doby.
To je, co?
A to všichni nadávali na komunisty, ale tohle by si oni vůči dělníkům nedovolili!!!
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat, že tam pracovali za 8500 čistého, nyní jim to bude dělat 9000 Kč.A vedení je přesvědčuje, že jim PŘIDALI.
A ještě jeden aspekt.Vím, starodůchodci nemají ani těch 9 tisíc, ale novodůchodci berou důchody už přes 10tisíc, což zase většina nechce uznat, že jsou mezi námi pracující a berou méně než oni důchod.A to mají větší náklady než důchodci.
Prosím, ale nenapadávejte mě, já také nesouhlasím s částkou přidání důchodu, ale musíme se na to dívat ještě z jiné strany.

Hamon

Tu zprávu jsem nezaznamenal, ale kdyby Vláda důchodcům plivla do obličeje, bylo by to důstojnější.

bolak

Už bylo načase, bál jsem se že jim těch 6 pětek nakonec nedaj a budou dřít bídu.