salsa verde

Co říkáte na to že se zvažuje znovuzavedení odvodů branců?

Doplňuji:
Zrovna to píšou na Novinkách.cz

Nejlepší odpověď
anonym

Zatím je to jen v rovině uvažovaných alternativ.
A naše názory by se asi příliš nelišily od převažujících na čilé diskuzi na novinkách.

Další odpovědi
Drap

Neslyšel jsem. Pokud ano, tak by to byla jen braná povinost a branci by odcházeli do armády jedině v případě nějakého nebezpečí.

baghira

Branná povinnost je stále, tu nikdo nezrušil. Že je nedostatek lidí v Aktivních zálohách, to je dané (ne)ochotou občanů podílet se na obraně. Národ Švejků to má v tradici. Pochybuju, že to nějaký zákon zvrátí.

Alesh

O tom nic nevím, každopádně předpokládám, že v rámci rovnosti pohlaví se tentokrát myslí i na slečny.

lexx

ano, vybrané profese, strojaři, elektro, letecký, zdravotní personál apod., takový aspoň 6 měsíční výcvik se zbraní v ruce by prospěl, válka bude a nepočetná profi armáda to nezachrání

Syd

Je to strašný, něco takovýho by ve svobodný demokratický společnosti ještě k tomu za míru vůbec nemělo bejt.